Bayramdan sonra tam açılma olacak mı?
Azra Nur Vatansever

Azra Nur Vatansever

Azra’nın yorumu...

Bayramdan sonra tam açılma olacak mı?

09 Mayıs 2021 - 22:59

Son birkaç gündür herkes, 17 gün sürmesi planlanan tam kapanma sürecinin uzatılma ihtimalinden bahsediyor. Bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmemiş olması da insanları paniğe sürüklüyor. Peki 29 Nisan’da başlayan ve birçok alanda kısıtlama getirilen tam kapanma sürecinin uzatılma ihtimali gerçekten var mı?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Hürriyet’e verdiği röportajda bayram sonrası dönem için “Tam kapanmadan sonra süreç dengeli bir şekilde ilerleyecek. Bunun pratik hayatı da zorlayan bir süreç olmaması için kontrollü geçisin daha anlamlı olacağını düşünüyorum.” demesi, bayramın ardından hızlıca tam açılmanın olmayacağını ancak kademeli bir şekilde sokağa çıkma yasağının kalkacağını bize gösteriyor.
Uzmanlar ise bayramdan sonra, kademeli açılma döneminde hafta sonu ve akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağının devam edeceği görüşünde.
Ayrıca paylaşılan verilere göre, tam kapanma sürecinde günlük vaka sayılarının istenilen seviyeye henüz ulaşamadığını görüyoruz. Bu da bayramdan sonra muhtemelen evlerimizde olmaya devam edeceğimizi bize söylüyor. Vaka sayılarında beklenen orandan ne kadar uzaklaşırsak sokağa çıkma hayallerimiz de bizden o kadar uzaklaşacak gibi gözüküyor.
 
 
 

Bu yazı 244 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum