Kriz değil fırsat!
Azra Nur Vatansever

Azra Nur Vatansever

Azra’nın yorumu...

Kriz değil fırsat!

24 Kasım 2020 - 10:00

Son haftalarda koronavirüs vaka sayılarının ve can kayıplarının artması ile birlikte Bilim Kurulu birçok alanda yeni somut tedbirler alma tavsiyelerini kabine toplantısında masaya yatırmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise geçtiğimiz günlerde yeni tedbirleri açıklamıştı.
                Bu tedbirler arasından mesai saatlerinde esneklik, yoğun insan hareketliliğinin bulunduğu yerlerde denetimin artması, paket servisi hariç restoranların, pastanelerin, kafelerin, berberlerin, nikah salonlarının, kaplıca vb. tüm işyerindeki hizmetlerin 10:00 ila 20:00 saatleri arasında hizmet sunabilecekleri açıklanmış, 31.12.2020 tarihine kadar ise sinema salonlarının, internet kafe, bilardo salonu, çay bahçeleri ve halı sahaların faaliyetlerinin durdurulacağı duyurulmuştu.  Ek olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla 81 ile ‘Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi’ konulu genelge gönderilerek 20 Kasım ile 4 Ocak arasında tüm eğitim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla devam edeceği de yeni tedbirler arasında yerini almıştı.
                ‘Akşam dışarı çıkmak yok, okula, sinemaya, tiyatroya gitmek yok peki biz ne yapacağız?’ dediğinizi duyar gibiyim. Paniğe kapılmayın. İçinde bulunduğumuz durum küresel olduğu için dünyada ki birçok ülke ile aynı zorlukları yaşıyoruz. O yüzden karamsarlığa kapılmadan evin içerisinde en verimli şekilde bu dönemi atlatmaya bakalım. Mesela hep izlemek isteyip de izleyemediğimiz o filmleri izleyebilir, yeni dil öğrenebilir, yeni hobiler edinebilir, kişisel gelişimimize katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunabiliriz. Telefona bağlı yaşadığımız bu dönemde her şeyin sosyal medya olmadığını anlayarak biraz kendimizi geliştirebilir, pandemi dönemini fırsata çevirebiliriz. Unutmamalıyız ki her zor durum gibi koronavirüs de elbet bir gün geçecektir. Önemli olan krizi fırsata çevirebilmek.
 
 
 

Bu yazı 1175 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum