TERÖR ÖRGÜTÜ DESTEKÇİSİ ABD'DEN SKANDAL KARAR
Günay FİLİZ

Günay FİLİZ

TERÖR ÖRGÜTÜ DESTEKÇİSİ ABD'DEN SKANDAL KARAR

16 Temmuz 2021 - 12:51

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ‘’çocuk savaşçı kullanan ülkeler’’ listesine ekledi. Joe Biden bu kararı alma gerekçesiyle ilgili olarak Türkiye’nin destek verdiği Suriyeli grupların çocuk savaşçı kullanmasını gösterdi.
       ABD’nin Türkiye için samimi bir müttefik olmadığı her zaman görünen bir gerçekti. Bunu bu hadsiz ve asılsız tutumlarında da görüyoruz. ABD, terör örgütü PKK’ya her fırsatta açıkça destek vermiş, PKK’lı teröristler için Suriye’ye yardım konvoyu göndermiş, onlara defalarca asker, dolar ve silah yardımı dahi yapmış, PKK’nın çocukları kaçırarak dağlarda eğitim verip onları kullanmalarına da sessiz kalmıştı. ABD’nin PKK’ya uzattığı yardım eli zaten resmi kayıtlarda da mevcut.
       Türkiye bu durumda ABD’ye tepki gösterdi elbette ki. Dışişleri Bakanlığı “Çocukların silah altına alınması konusunda Türkiye’ye sorumluluk atfeden iddiaları külliyen reddediyoruz” şeklinde açıklama yaptı. Açıklamada özetle “Türkiye’ye böyle bir iftirada bulunulması çifte standart ve ikiyüzlülüğün en çarpıcı örneğidir” denildi. Konuyla ilgili olarak AKP sözcüsü Ömer Çelik; ‘’Türkiye bu konuda dünyadaki sicili en temiz ülkedir. Çocuk terörist konusunda da insan kaçakçılığı konusunda da dünyadaki en insani mücadeleyi veren ülkeyiz. Türkiye’yi hedef alanların değil siluetini görmek, resmini de çekiyoruz. Çocuk teröristlerin ve çocuk istismarının başında YPG-PKK ve DAEŞ gelmektedir.’’ İfadelerini kullandı.  Bu konuda da Türkiye’nin hemen her şehrinde bulunan PKK Gençlik Yapılanmalarının, her fırsatta çocukların ve 18 yaş altı gençlerin sahaya sürülerek gerek güvenlik güçlerimize gerekse halkımıza yaptığı saldırılar hepimizin malumu. Diyarbakır-Sur’da, Cizre’de Beytüşşebap’ta Molotof kokteylleriyle, yanan lastiklerle, taşlarla ve hatta eypler ile güvenlik güçlerimize saldıran, halkın evini ve araçlarını ateşe veren hep bu ABD’nin sözüm ona savunduğunu iddia ettiği terörize edilmiş ve istismara uğramış masum çocukların yine ABD eliyle maşa olarak kullanılmasıdır.
       Çocukları evlerinden alınıp kaçırılarak dağda işkence gören ve beyinleri yıkanarak yine Türkiye Cumhuriyetine saldırması için eğitilen çocukların aileleri, ‘’Diyarbakır Anneleri’’ olarak aylardır eylem yapmakta ve ABD’nin milyar dolarlar ve binlerce tırlık silahlarla desteklemiş olduğu PKK yüzünden ailesinden koparılan bu çocuklarla ailelerinin düştüğü duruma bile bakmak, Türkiye’nin zulümle mücadelesini anlamak ve bu konudaki hassasiyetini gösterme açısından yeterli olacaktır. Sözün özü, bir ‘’YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIRMIŞ!’’ durumuyla daha karşı karşıyayız diyebiliriz…
 

Bu yazı 250 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum