Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Aman dikkat!

13 Mayıs 2020 - 18:41

Edirne’de son dönemlerde yaşanan salgın kentin ticari hayatına büyük etki yaparken geçtiğimiz Pazartesi işyerlerinin açılmasıyla hayat kademeli olarak normale dönmeye başladı. Tabi bu biraz hepimizi rahatlattı, ama sorun yaşamamak ve sürecin uzamaması için tedbiri elden bırakmamak gerektiği her fırsatta bizlere aktarılıyor.  
Mümkün olduğunca sosyal mesafeyi koruyarak ve maske takılması konusunda uzmanlar uyarılarını devamlı sürdürüyor. Edindiğimiz bilgiye göre kentimizde Korona’nın yine çoğaldığı duyumları geliyor. Herkesin dikkat ederek üzerine düşeni yapması gerekiyor. Aksi takdirde sıkıntılı günlerin uzaması öngörülüyor.
Ekonominin büyük darbe aldığı salgın sonrası Edine ticari hayatı normale dönmesi için çalışmalar sürüyor. Ekonominin can damarı olan turizm en çok etkilenen sektörler arasında yer alıyor. Bu süreçte kent esnafı Bulgar, Yunan ve yerli turistlerin kendileri ve ekonomiye ne kadar faydalı olduğunu idrak etmişlerdir. Daha önce bazı esnaflar yerli turistin ciğerciler dışında bir faydası olmadığını söylüyorlardı. Bunun böyle olmadığını anlamışlardır. Ekonomi birbirine bağlı bir zinciri andırıyor, biri koptuğunda hepsi etkileniyor. Yaşanan salgın hem sağlık, hem temizlik, hem de iş konusunda bizlere çok şey öğretti. Bu süreçte bazı şeylerin kıymeti daha da iyi anlaşıldı.
Çocuklar evde çok sıkıldı. 65 yaş üzeri büyüklerimiz aynı şekilde 2 aydır evlerindeler. Bu sürecin evlerinde boşa geçirmemek adına salgının yayılmaması için herkes dikkat etmelidir. O yüzden maskemizi takarak sosyal mesafemizi koruyalım. Kalın sağlıcakla…
 
 
 

Bu yazı 473 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum