2019 yılında en büyük şans Vali Canalp oldu
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

2019 yılında en büyük şans Vali Canalp oldu

30 Aralık 2019 - 09:48

2019 yılına geriye baktığımız şu günlerde Edirne’nin yılı oldu diyebiliriz. Çünkü kentimize gelen Valimiz Ekrem Canalp, yapmış olduğu hizmetlerle yıl boyunca adından söz ettirdi. Çalışkanlığından ödün vermeyen Vali Canalp, kentimizde kanayan her yaraya yapmış olduğu çalışmalarla merhem oldu. Vali beyin şehrimiz için ses getiren haberlerin bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum;
EDİRNE DEVLET TİYATROSU YAKINDA AÇILIYOR
Devlet Tiyatroları Edirne’de Tarihi Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayında perde demek için gün sayıyor. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Vali Ekrem Canalp’i makamında ziyaret etti.
Ziyaretin ardından Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayına geçen Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt yapımı son aşamaya gelen tiyatro sahnesi çalışmalarını inceleyerek,  Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren'den bilgi aldılar.
TIR KUYRUĞU TARİH OLUYOR
Vali Canalp, inceleme sonrası yaptığı açıklamada, Edirne'de devlet tiyatrosunun açılacak olmasının büyük bir kazanç olduğunu belirterek, "Önümüzdeki günlerde Edirne'de devlet tiyatromuzu açmış olacağız. Tiyatroya sahip olmak güzel, Edirne'de devlet tiyatrosuna sahip olmak daha güzel. Devlet tiyatrosunu 4,5 ay gibi kısa süre içerisinde tepeden tırnağa hazır hale getirebilmek mutlulukların en güzeli" dedi.  
Tır şoförlerimiz 8 saat araç kullandıktan sonra dinlenme sürelerini yollarda değil araç parklarında, tesislerde geçirecekler" Kapıkule'deki tır kuyruklarını sonlandırmak için yapılan "Tır kuyruklarını sonlandırma peronu" hizmete alındı.
Vali KÖY HALKININ SORUNLARINI DİNLEDİ
Vali Ekrem Canalp göreve geldiği günden beri başlattığı köy gezilerine aralıksız sürdürüyor. Vali Canalp yaptığı gezilerle köy ziyaretlerini tamamladı. Bütün köyleri giderek sorunlarını dinledi.
Havsa Kaymakamı Neslihan Kısa ve beraberindeki heyet ile birlikte Naipyusuf, Necatiye, Taptık, Köseömer, Bostanlı, Osmanlı, Hasköy, Arpaç, Musulca, Habiller ve Söğütlüdere köylerini ziyaret eden Edirne Valisi Ekrem Canalp vatandaşların sorunlarını dinledi.
ESNAF, VALİ CANALP’İN KALMASINI İSTİYOR
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Edirne'de esnafı ziyaret etti. Esnaflar Vali Canalp’ten memnun olduklarını Bakan Yardımcısına ileterek uzun süre kentte görev yapmasını talep etti. 
Bakan Yardımcısı İnce, Edirne Valiliği ziyaretinin ardından, İçişleri Bakanlığı İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) ile ilgili toplantılara başkanlık etti.
Daha buraya alamadığım bir çok haber ve konu var, köşemize sığmadığından bunları paylaşabildim. Kentimize hizmetlerini büyük bir aşkla yapan sayın valimize teşekkür dileklerimi sunuyorum. Tüm Edirne halkına yeni yılda barış, huzur, sağlık, mutluluklar dilerim.
 
 

Bu yazı 280 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum