TRANSFERLER İYİ AMA..
Mustafa Ayaydın

Mustafa Ayaydın

Mustafa Ayaydın

TRANSFERLER İYİ AMA..

07 Ocak 2020 - 00:20

 Türkiye Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta mücadele eden Edirnespor 5 Ocak itibariylen 2.etap kamp çalışmalarına Antalya 'da başladı. İlk etap kamp çalışmalarını Edirne 'de tamamladıktan sonra 2.etap için Antalyada olan takım yeni transferleriyle tam kadro sezona hazırlanırken akıllarda bazı sorularda mevcut.
 
 Yeni transferlerle neredeyse yepyeni bir takım kuran yönetim her ne kadar iyi niyetiyle çalışmalarını sürdürse de sezon başı yapılan transferler hatalı mıydı sorusunu akıllara getiriyor. Oysa ki devre arasında bir veya iki transferle devam edilmesi gereken bir takım kurulması gerekirdi. Transferler iyi ama sayısal olarak bu kadar çok transfer yapılması takım uyumu , arkadaşlık ve bunlara bağlı olarak istikrar açısından son derece handikap yaratan durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Teknik adamın da bu durumların üstesinden gelebilmesi için son derece zorluklar yaşayacağını görebiliriz ve bu durum karşısında sabırlı olması gerekmektedir ki ligin ortasında yaşanacak bu durum gerçekten Edirnespor'luları endişelendirmektedir. 
 
  Sezon başında yapılan doğru kadro yapılanması istikrarı getireceği gibi sezon sonunda beklenen şampiyonluğu da daha rahat bir şekilde getirebilir. Bu duruma geçen sezonki Modafenspor'u örnek olarak gösterebiliriz. Modafenspor doğru kadro yapılanmasıyla ve takım içinde neredeyse hiç bir değişiklik yaşanmadan şampiyonluğa ulaşmışlardı. 
 
 

Bu yazı 711 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum