Devre Arası Hareketliliği
Mustafa Ayaydın

Mustafa Ayaydın

Mustafa Ayaydın

Devre Arası Hareketliliği

31 Aralık 2019 - 09:59

 Devre arası çalışmalarına Edirne’de hızlı bir şekilde devam eden Edirnespor 5 Ocak itibariyle çalışmalarına Antalya da devam edecek. Tecrübeli teknik adam Adnan Toros eşliğinde ligin ikinci yarısına iddialı bir giriş yaparak girmek isteyen Edirnespor bu sene taraftarlarını mutlu etmek istiyor ki eksiksiz bir şekilde ve yoğun tempoyla ligin ikinci yarısına hazırlanıyor. Ligin ilk yarısına her ne kadar iyi bir başlangıç yapamasalar da son haftalarda alınan başarılı sonuçların ardından 26 puanlı Arnavutköy Belediyenin ve 24 puanlı Tekirdağspor’un ardından 24 puanla averajla 3.sıraya kadar yükseldi.
 
  Bir yandan teknik ekip ve futbolcular çalışmalarına son sürat devam ederken bir diğer yandan ise yönetim Teknik Direktör Adnan Toros’un listesi doğrultusunda takıma takviyeler yaparak son derece hareketli bir devre arası yaşıyor. Kale , stoper , kanat ve forvet mevkilerine transferler yapan Edirnespor böylelikle rakiplerine göz dağı vererek bu sene ligi ne kadar çok istediklerini de göstermiş oldular. Bu transferler sonrası teknik adama gerçekten önemli görevler düşmektedir. Her ne kadar yeni transferler takıma katkı sağlayacak gibi görünse de takıma uyumlarının ne kadar erken olacağını bilemeyiz; eğer bu uyum gecikir ise bu süreçte beklenmedik puan kayıpları yaşanabilir. Ancak Toros’un bu uyumu çabuk çözecek bir kalibrede hoca olduğunun altını da çizmek gerekir. 5 Ocakta Antalya kampına eksiksiz bir şekilde gidecek olan Edirnespor’un 19 Ocaktaki ligin başlangıcına kadar hazır hale geleceğini ve ligi domine edeceğini düşünmekteyim. Özellikle ligde ilk 13 maçta 18 gol yiyen ekibimiz ligin ikinci yarısında bunu 10 gol civarına çekebilirse ligi rahatlıkla göğüsleyecektir.
 
  Antalya kampında savunma için özel çalışmaların da yapılmasını ve ligin en az gol yiyen ilk  2 ekibine girilmesi gerekmektedir. Şu anda ligde ilk 10 takım içinde en çok gol yiyen ekip olarak dikkat çeken temsilcimize bu durum gerçekten yakışmamaktadır. Hücum hattında her ne kadar iyiysek ki ligin 27 golle en golcü takımıyız, savunma anlamında da gerçekten ciddi zaafları olan bir ekibiz.
 
 
 

Bu yazı 677 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum