LİDER EDİRNESPOR
Mustafa Ayaydın

Mustafa Ayaydın

Mustafa Ayaydın

LİDER EDİRNESPOR

04 Şubat 2020 - 09:58

Türkiye Spor Toto Bölgesel Amatör Liglerde 16.hafta maçları sonuçlanırken 11.grupta yer alan temsilcimiz Edirnespor Uzunköprüspor deplasmanından aldığı 1-0'lık galibiyet ile liderliğe yükseldi. İnancın ve hırsın karşılığını 16.haftada alan Edirnespor ; eğer bu oyununa devam edebilirse 26.hafta tamamlanana kadar liderliği kimselere vermeden şampiyonluk ipini çok rahat bir şekilde göğüsleyebilecektir. 
 
   Geçtiğimiz haftanın lideri Arnavutköy Belediyesi ise Alibeyköyspor karşısında hiç beklenmedik bir beraberlik alarak puan kaybına uğradı. 0-0 sonuçlanan müsabaka Arnavutköy Belediyesi'nin bir anda puan tablosundaki yerini üçüncülüğe geriletti. Ortaköyspor'u ise mağlup eden Çengelköyspor ise 31 puanlı lider Edirnespor'un ardından 30 puanla ikinci sıraya yükseldi.
 
  Edirnespor her ne kadar bu performansını kalan 10 haftada sürdürmek istese de önünde arka arkaya oynayacağı çok zorlu bir periyoda girmektedir. 17-18 ve 19. haftalarda sırasıyla karşılaşacağı Bigaspor , Arnavutköy Belediyesispor ve Tekirdağspor müsabakaları şampiyonluk isteyen Edirnespor'un ligdeki durumunu az çok belirleyeceğini söyleyebiliriz. Edirnespor bu zorlu haftalardan minimum 6 puan çıkartabilirse ki kadro kalitesi buna son derece müsait, liglerin bitimine 7 hafta kala Edirnespor için Şampi başlıkları atabiliriz.
 
 

Bu yazı 606 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum