Yüz yüze eğitimin önü açıldı
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Yüz yüze eğitimin önü açıldı

23 Ağustos 2021 - 18:00


Aşılamanın hız kazanmasıyla birlikte ülke genelinde olduğu gibi Edirne’de de hastanelere yatışlarda büyük azalmalar oldu. Geçen hafta 190’ları bulan nüfusa göre 100 bin kişide görülen haftalık vaka sayıları bu hafta büyük bir düşüşle 74’lere kadar düştü. Aşı programına tüm 15 yaş üstü ve 12 yaş üstü kronik hastalığı bulunan çocuklarımızın alınması yüz yüze eğitiminde önünü açtı.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın her hangi bir kapanma gündemimizde yok demesi esnafı bir nebze olsun rahatlatırken, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül'de tüm kademelerde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacağını belirtmesi öğrencilere umut oldu. Umarım yüz yüze eğitime bir an önce başlanır ve kesinti yaşamadan telafi eğitimleri ile birlikte öğrencilerimiz eğitimlerini sağlıklı bir şekilde alır.
2.doz aşısını olmayan eğitim çalışanlarına zorunlu PCR testi uygulamasını son derece mantıklı buluyorum. Bu karar sayesinde veliler öğrencilerini okullara daha rahat gönderebilecekler.
Son olarak aşı karşıtlarının çok sık kullandığı bir cümle ile sözlerimi bitirmek istiyorum. ‘O kadar aşı yapılıyor ama yine de vakalar artıyor ve düşmüyor’ en sık duyduğumuz cümlelerden biri bu sanırım. Uzmanların söylediği ise aşılar hastanelere yatışları engelliyor. Aşı olduğunuzda kendinizi daha güvende hissediyorsunuz ve hastalığı daha hafif atlatıyorsunuz. Aşılama sayesinde yoğun bakım doluluk oranlarına da azaldı. 
 

Bu yazı 256 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum