Vaka sayıları da  denetleme de arttı
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Vaka sayıları da  denetleme de arttı

01 Mart 2021 - 10:58

Edirne’de vaka sayılarındaki artış, denetimlerini artırdı. Sokağa çıkma çıkma yasaklarının başlamasıyla polis genel anlamda denetlemeyi az yaparken, vaka artışıyla sıklaştığı görüldü. Özellikle Cumartesi günü her kavşakta polis izin belgelerini sürücülere ve yayalara sorarak denetim yaptı. İzin belgesi yanında olmayanlara da işlem yapıldığını duyuyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamasında olması gereken de zaten bu. Sokağa çıkılmaması için uygulama yapılıyorsa sokağa çıkılmayacak, temel gıda ihtiyacı ekmek ve diğer ufak tefek gıda alışverişi dışında kimse sokağa çıkmaması gerekir.
Bir de Cuma akşamı sosyal medyaya yansıyan hıfzıssıhha kurulu raporuna İl Sağlık Müdürlüğü’nden ve valilik tarafından asılsız olduğu açıklandı. Kurul raporu basına servis edilmeden sosyal medya üzerinden paylaşılmasının ardından sosyal medya üzerinden yorum yapılmaya başlanınca İl Sağlık Müdürlüğü raporun doğru olmadığını bildirdi.
Öbür taraftan Enez limanına gümrük kurulması haberi de gerçekten Sayın Vali Canalp’in Edirne için önemli bir icraatlarından biri diyebilirim. Gerçekten vali bey elinden gelen özverili çalışmayı göstererek, kentin önündeki engelleri birer birer kaldırarak, hem ekonomik hem de ticari anlamda güzel çalışmalara imza atıyor. Kalın sağlıcakla…
 

Bu yazı 532 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum