Okullarda korona alarmı
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Okullarda korona alarmı

20 Eylül 2021 - 16:50


Yüz yüze eğitime geçilmesinin üstünden tam iki hafta geçti. Edirne Öğrenci Velileri Derneğinin açıklamalarına göre kentte bulunan 6 farklı okulda 7 sınıf karantinaya alındı. Karantinaya alınan sınıflarda bulunan öğrenciler eğitimlerine internet ortamından devam edecek. Yüz yüze eğitime başlayalı 2 hafta olmasına Edirne’de bulunan okullar korona alarmı vermeye başladı. Bu durum hem velileri hem bizi hemde öğrencileri endişeye sürüklemiş durumda. Karantinalar artsa da yüz yüze eğitime mutlaka devam edilmesi gerekiyor. Vakaların önüne geçilebilmesi için ise önümüzde birçok seçenek bulunuyor. Vardiyalı sistem ise en mantıklı seçeneklerden biri olarak gözüküyor. Sabahçı ve öğlenci sistemine geçerek sınıflardaki kalabalık ortamı en aza indirebiliriz. Okullarda temizlik çalışanlarının eksikliğinden bahsediliyor. Okullara yeni temizlik görevlileri alıp hijyeni en üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor.
Bir parantez ise Edirne Milli Eğitim Müdürlüğüne açmak istiyorum. Yaklaşık her gün basına yansıyan vaka haberlerine rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından her hangi bir açıklama yapılmadı. Okullardaki tedbirleri en üst seviyelere çıkararak öğrencilerimizin en sağlıklı şekilde eğitim almasını sağlamalıyız.
Aşılama oranlarında ise Edirne oldukça iyi durumda. Ben de buradan velilere bir çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen 12 yaşından büyük çocuklarımıza aşılarını yaptıralım. Bu salgından kurtulmanın tek yolu aşı olmaktan geçiyor. Daha sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle…
 

Bu yazı 214 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum