Ev konusunda öğrencilere yardımcı olalım
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Ev konusunda öğrencilere yardımcı olalım

27 Eylül 2021 - 10:38


Bu haftaki köşe yazımda son zamanlarda artan ev kiralarına ve gıda fiyatlarına değinmek istiyorum. Ev kiraları oldukça yüksek seviyelere çıktığı için üniversite okumak için şehrimize gelen öğrenciler oldukça sıkıntı yaşıyor. Tek başına bir öğrencinin eve çıkması bu dönemde mümkün gibi gözükmüyor. 1+1 evlerin fiyatları bin 500 TL civarlarına çıkmış durumda. Bu durumda öğrenciler okumaktan önce barınma ihtiyacını karşılamak için iş arıyor ve çalışmak zorunda kalıyor. Çoğu kardeşimiz maddi imkansızlıktan dolayı okulunu bırakmak zorunda kalıyor. Öğrenci sendikası tarafından Türkiye’nin birçok kentinde öğrenciler yüksek kiraları protesto etmek için eylemler yapıyor. Umarım en kısa sürede öğrencilerimizin barınma ihtiyaçları karşılanır. Bu yüksek kiraların önüne geçilmesi gerekiyor. Yüksek kiraların nedenini araştırdığımda ise karşımıza inşaatlarda artan yüksek girdi maliyetleri çıkıyor. İnşaat malzemeleri artınca, ev fiyatları artıyor, ev fiyatları artınca da maalesef kiralar artıyor. Ev sahiplerinden ricam bu ülkenin geleceği olan gençlerimize ev konusunda yardımcı olalım. Hepimiz pandemide büyük maddi sıkıntılar yaşadık ancak geleceğimiz olan gençlere sahip çıkalım.
Bir diğer konu ise yüksek gıda fiyatları. Sebzeler bu kadar bol dönemdeyken bu kadar yüksek fiyatlara satılmasına anlam veremiyorum. İlerleyen aylarda ürünler azalınca acaba bir kilo domatesi kaç paraya yiyeceğiz? Konu ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fiyatların düşmesi için adeta seferberlik başlattı. Umarım en kısa sürede sonuç alınır.
Son olarak Kovid-19 salgınından her gün yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybediyor. Lütfen maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edip, en kısa sürede aşılarımızı tamamlayalım.
 

Bu yazı 107 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum