En doğru isim 'Denizeri'
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

En doğru isim 'Denizeri'

13 Aralık 2021 - 10:37

Edirnespor Yönetim Kurulu ile Başkan Savaş Üner, geçtiğimiz hafta apar topar görevinden istifa ederek Orduspor ile anlaşan eski teknik direktör Cahit Erçevik’in yerini doldurmak amacıyla başlatılan çalışmalara devam ediyor. Hafta içi gazetecilere açıklamalarda bulunan başkan Üner, listelerinde 3-4 aday olduğunu belirterek, Arda Denizeri’nin ismini vermişti.
Futbol ile ilgisi olan birçok insan Denizeri’yi tanır ama ben size özet geçiyim futbol kariyerine 1976-77 sezonunda Edirnespor ile başlayan Denizeri, 1978-79 sezonu öncesi Beşiktaş'a transfer oldu. 27 Ağustos 1978'de Orduspor ile oynanan maçta ilk kez Beşiktaş forması giydi. Beşiktaş kariyeri sonrası İzmir ekibi Altay’ın yolunu tutan Denizeri daha sonra memleketi Edirnespor’a tekrar dönerek kariyerini sürdürdü.
Üner’in basın açıklamasında dikkat çeken bir açıklama daha vardı. Takımın yardımcıları Edirne’den olacak, Edirneli hocaları kabul eden teknik direktörlüğe gelecek. Benim şahsi görüşüm Arda Denizeri’nin önümüzdeki günlerde sarı kırmızı ekipte göreve başlayacağı yönünde. Sezon ortasında takımı bilindik bir hocaya teslim etmek en doğru karar. Üner’in açıklamalarının akşamında Denizeri takımın antrenmanını izlemişti. Ben Edirnespor ile Denizeri’nin en kısa zamanda sözleşme imzalayacağını düşünüyorum.
Son olarak bir parantezde kulüpten ayrılan teknik direktör Cahit Erçevik’e açmak istiyorum. Takıma geldiği dönemden bu tarafa çok önemli işlere imza attı. Kulübü geçen yıl play-off potasında tuttu. Bu sezon ise aldığı 25 puanla 5.sırada bıraktı. Hocanın gidişi ile ilgili net bir bilgim yok ancak başarıları ortada. Kendisine Edirnespor’a kattıkları için teşekkür ediyorum ancak böyle bir gidiş kendisine yakışmadı.
 

Bu yazı 306 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum