Edirnespor hakkını hukuki yollardan arayacak
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Edirnespor hakkını hukuki yollardan arayacak

10 Temmuz 2020 - 18:17

Türkiye Futbol Federasyonu’nun BAL takımlarından sadece grup liderlerini bir üst lige terfi ettirme kararına tepkiler büyüyor. Her kesimin tepki gösterdiği karara ilk resmi adım Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan geldi. Gürkan dün gazetecilere yaptığı açıklamada haklarını mahkemede arayacaklarını belirterek, Edirnespor’un 3 Lig hakkının elinden alınmasıyla ile ilgili yürütmenin durdurulması için dava açacaklarını söyledi. 
Başkan Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespor Futbol Takımı olarak, TFF’nin verdiği bu kararı kabul etmediklerini yineledi. Edirnespor’un liderle, TFF’nin kararıyla 3. Lige çıkarılmış olan liderle sadece aramızda 1 puan var. Oynanması gereken de 4 maç var. Bu kararla Oynanması gereken 4 maç varken; 1 puanla ikinci olan, üçüncü olan bütün takımların hayalleri yıkılmış oldu.
Gürkan toplantıda TFF’ye haklı serzenişte bulunarak, “Edirne gibi tarihi şanla ve şerefle dolu olan bir şehrimiz adına. TFF’nin almış olduğu bu haksız ve yanlış kararı asla kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin AB’ye açılan kapısı AB’nin de Türkiye Cumhuriyet’ine açılan kapısıdır. TFF’ye bir kez daha sesleniyorum. Sizin aldığınız kararla koca bir şehrin tüm insanlarının değerlerini yıkmaya, dünyasını karartmaya hakkınız yok. Kararlarınızda adil ve adaletli olmak zorundasınız. Dengeli olmak zorundasınız” diyerek, Edirne Belediyesi Edirnespor olarak, tüm hemşehrilerimiz adına bu haksız kararın düzeltilmesi için idari yargıda dava açacaklarını söyledi.  
Tüm halkımızın ve tüm kurumların bu konuya duyarlı olarak belediye başkanı Recep Gürkan’ın başlattığı bu harekete destek vermesi gerekir. Tüm halkımızı Edirnespor’a destek vereye davet ediyorum. Kalın sağlıcakla…
 
 
 

Bu yazı 505 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum