Edirne'de ekmek fiyatı karmaşası
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Edirne'de ekmek fiyatı karmaşası

09 Kasım 2020 - 14:39

Edirne’de geçtiğimiz günlerde fırıncılar, odaların komisyon kararlarını beklemeden kendilerince ekmeğe yapmış oldukları zam, gündeme bomba gibi düştü. Türkiye’de en yüksek ekmek fiyatlarından biri olan Edirne’de kendi kafalarına göre zam yapan fırıncılara cezai işlem uygulandı. Fakat işin ilginci cezaya rağmen ekmeğin halen 2 liradan satılması dikkat çekiyor. Halkın merak ettiği fırıncılar kendi kafalarına göre 1,5 lira olan ekmeği 2 liradan satması ne kadar sürecek? Örneğin komisyondan 2 lira değil de 1,75 lira tarife çıkarsa fırıncılar yine o tarife yerine kendi tarifesi olan 2 liradan satmaya devam edecek mi?  
Her ne kadar cezai işlem uygulansa da fırıncıların ekmek fiyatını 2 liradan satmaya devam ettiği görüldü. Bu ülkede herkes kendi kafasına göre fiyat uygularsa vatandaş ne yapacak. En temel gıda olan ekmek, komisyon kararı olmadan zam uygulandı. Böyle bir uygulamanın Türkiye’nin hiçbir ilinde olduğunu düşünmüyorum.
Edirne Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü konuyla ilgili olarak, fırıncılara haksız fiyat artışı nedeniyle idari para cezası uygulanacağını, yapılan işlemin doğru olmadığı, bu yapılan yasaya aykırı olduğu açıklandı.   
 

Bu yazı 1198 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum