Bayram tatili bitti ama vaka sayılarına dikkat!
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

Bayram tatili bitti ama vaka sayılarına dikkat!

26 Temmuz 2021 - 18:01

Kurban Bayramı’nda verilen 9 günlük resmi tatil bir nebze olsun il ve ilçelerde bulunan esnaflara can suyu oldu. Özellikle Edirne’nin Erikli, Enez gibi tatil bölgelerinde esnaf vatandaşlar, tabiri caizse yeniden nefes aldı. Yerel ve ulusal basına yansıyan haberlere göre Enez ve Erikli sahillerine tatilciler akın etti.
Edirne merkezde ise Kırkpınar’da yaşanan hareket esnafa olumlu yansımış ve işleri biraz olsun hareketlenmişti. Kurban Bayramı’nda da evi ekmek götürmek için mücadele veren esnaf, gurbetçilerin yoğun bir şekilde kente gelmesiyle ve Bulgaristan’dan gelen turistlerin bayram öncesi ve bayramda yaptıkları alışverişlerle rahat bir nefes aldı.
Kurban Bayramı tatili sonrası ülke genelinde bayram tatili dolayısıyla büyük bir hareketlilik yaşanırken, bu durumda günlük açıklanan vaka sayılarına da yansımış oldu. 12 binleri bulan günlük vaka sayıları vatandaşları karanlık düşüncelere sokarken, hızlı bir şekilde devam eden aşılama programı ise bir nebze olsun umut aşılıyor. Bayram tatilinde sahillerde yansıyan görüntüler tatilciler ve vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarını rafa kaldırdığı gösteriyor.  Umarım tedbirlere sıkı sıkıya sarılarak, ilerleyen dönemde sevdiklerimize sarılma fırsatını yakalamış oluruz.
 

Bu yazı 221 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum