15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Savaş Turan

Savaş Turan

Savaş Turan

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2020 - 18:35

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Edirne’de etkinlikleri devam ediyor. Atatürk anıtında STK’ların temsilcileri dönüşümü olarak sabaha kadar Demokrasi Nöbeti tuttu. Hain darbe girişiminin adıdır 15 Temmuz, halkın karşı çıkarak sokaklara döküldüğü günün adıdır. Her ne şartta olursa olsun bu millet yapmak istenen kalkışmaya dur demesini bilmiştir. Hem de kendini tankların önüne atarak. Tarihi her daim şanlı zaferlerle dolu bir milletin çocukları olan bu millet sokaklara dökülerek hainlere dur dedi.
Tarihte her zaman büyük devlet adamları büyük liderler yetiştirmiş olan yüce Türk milleti, dünyada yüzyılın lideri seçilen Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü bir kez daha yaşatmıştır. Vatanına kast eden hainlere karşı her Türk vatandaşı bu şerefe ve onura kavuşmak için gözünü bile kırpmadan canını seve seve vermeye hazırdır.  Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 15 Temmuz Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.
Bu duygularla etkinlikler sürüyor. Yine geçtiğimiz gün Fatih Sultan Mehmet Heykeli önünde açılan ‘Gazete manşetleriyle 15 Temmuz sergisi’ gezilmeye değerdi. Aralarında ulusal gazetelerin de bulunduğu tüm Trakya’da bulunan yerel gazetelerin manşetlerinin yer aldığı sergi görülmeye değer bir sergiydi. Trakya Gazeteciler Derneği Yönetimi başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Kültür şehri olan kentimizde bu etkinliklere daha çok yer vermek gerektiğini düşünüyorum. 
**********
Öte yandan MHP’nin eski il başkanlarından Dr. Gürsel Şimşek’ın vefat ettiğini duydum, çok üzüldüm. Edirne’nin yetiştirdiği çok değerli bir siyasi kimliğe sahip olan Gürsel Şimşek’in ebediyete intikali tüm halkımız derinden üzdü. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun. Kederli ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Kalın sağlıcakla… 
 
 
 

Bu yazı 579 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum