TÜ, ‘Study in Turkey’ YÖK Sanal Fuarı’nda

Trakya Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) uluslararası öğrencilerin Türkiye'deki üniversiteler ve yükseköğretim sistemi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen "Study in Turkey" online üniversite tercih fuarına katıldı.

TÜ, ‘Study in Turkey’ YÖK Sanal Fuarı’nda

Trakya Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) uluslararası öğrencilerin Türkiye'deki üniversiteler ve yükseköğretim sistemi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen "Study in Turkey" online üniversite tercih fuarına katıldı.

TÜ, ‘Study in Turkey’ YÖK Sanal Fuarı’nda
24 Temmuz 2020 - 17:11
Reklam

 Balkanlar ve Üniversite dendiğinde, hem ülkemizde hem de Balkanlar’da akla gelen ilk üniversite olan Trakya Üniversitesi, 20 – 22 Temmuz tarihleri arasında, yükseköğretim tarihinde küresel ölçekte ilk kez düzenlenen fuar ile üniversitemizi ve ilimizi uluslararası alanda tanıttı.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle üniversitemizde yüz yüze gerçekleştirilemeyen etkinlikler, dijital platformlarda devam ediyor. Bu kapsamda bilimsel ve akademik faaliyetlerin yanı sıra tanıtım etkinliklerine de aynı hızla devam eden Trakya Üniversitesi, Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda tanıtmak için hazırlanan “Study in Turkey”de yer alarak dünyanın her yerinden uluslararası öğrenci adaylarıyla bir araya geldi.
YÖK tarafından düzenlenen ve www.virtualfair-yok.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşen online fuarda, Trakya Üniversitesi ile birlikte Türkiye’den pek çok üniversite ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü ve Ulusal Ajans gibi yükseköğretimin uluslararasılaşmasına katkı sağlayan paydaş kuruluşlar stant açtı.
Uluslararası üniversite öğrenci adayları ve ailelerin katılımıyla gerçekleşen fuarda, yurt dışında yaşayan ve Üniversitemizi tercih etmeyi düşünen öğrencilerden gelen sorular, Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezinin akademik ve idari personelleri tarafından yanıtlandı. Fuarda, Trakya Üniversitesi standını ziyaret eden ve üniversite temsilcileriyle çevrimiçi olarak görüşme imkânı bulan aday öğrenciler uluslararası öğrenci kabulü, öğrenim ücretleri, ulaşım, konaklama, burs olanakları, sağlık hizmetleri ve akademik programlar hakkında ayrıntılı bilgi edindiler.
Fuar süresince geçekleştirilen interaktif sunumlarla tercih etmek istedikleri bölümler ve programlar hakkında da detaylı bilgi sahibi olan adaylar, üniversite ile ilgili iletişim, tanıtım videoları, canlı sunum etkinlikleri, resim galerisi vb. materyallere de Trakya Üniversitesi standı üzerinden ulaşabildi.
“ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER TARAFINDAN YOĞUN İLGİ”
Konuyla ilgili açıklama yapan Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, “Üniversitemizin katıldığı sanal fuar, üniversitemizde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Balkanlar öncelikli olmak üzere, yurt dışından gelen öğrenci sayısını her yıl istikrarlı bir şekilde artıran Trakya Üniversitesi, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, üç gün boyunca uluslararası öğrenci adaylarından gelen her türlü soruya yanıtlar vererek, Üniversitemizi en güzel şekilde temsil etmeye çalıştık. Yükseköğrenim çağındaki gençlerin sanal ortamda üniversiteler ile buluştuğu fuarın, üniversitemiz ve ülkemizin tanıtımına büyük katkılar sunduğunu düşünüyorum. Türk yükseköğretiminin potansiyelini ve sahip olduğu imkânları yurt dışına açarak Türkiye’yi yükseköğretimde cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayan Yükseköğretim Kurumumuza teşekkür ediyorum. Trakya Üniversitesi, tüm imkânlarıyla uluslararası öğrencilerinin yanında olmaya devam edecek.” dedi. (Haber Merkezi)
 
 

Bu haber 1478 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum