EGS'de tedbirli üretim

Edirne'de 1975 yılından beri konfeksiyon alanında faaliyet gösteren Edirne Giyim Sanayi (EGS) fabrikası pandemi sürecinde çalışmalara yönelik aldığı tedbirler ve kurallar ile tam not aldı.

EGS'de tedbirli üretim

Edirne'de 1975 yılından beri konfeksiyon alanında faaliyet gösteren Edirne Giyim Sanayi (EGS) fabrikası pandemi sürecinde çalışmalara yönelik aldığı tedbirler ve kurallar ile tam not aldı.

EGS'de tedbirli üretim
22 Temmuz 2020 - 10:57
Reklam

Edirne'de 1975 yılından beri konfeksiyon alanında faaliyet gösteren Edirne Giyim Sanayi (EGS) fabrikası pandemi sürecinde çalışmalara yönelik aldığı tedbirler ve kurallar ile tam not aldı. EGS İnsan Kaynakları Müdürü Hasan Hazneci, ''Pandemi sürecinin başından itibaren şirket içinde uyguladığımız maske, mesafe hijyen ve temizlik konusundaki bilinçlendirmeler ve hatırlatmalarda bulunuyoruz'' dedi.
 

1150 çalışanıyla Edirne’de faaliyet gösteren Edirne Giyim Sanayi Fabrikası, pandemi sürecinde uyguladığı hijyen, maske ve mesafe kurallarıyla tam not aldı. Fabrika çalışanları, üst düzey uygulanan hijyen kurallarıyla beraber mesailerini yapıyor. Fabrikada uygulanan tedbirler hakkında bilgiler vermek için dün basın mensuplarıyla bir araya gelen İnsan Kaynakları Müdürü Hasan Hazneci, termal kameralarla toplu ateş ölçümünden, tüm alanlarda uygulanan sosyal mesafe ve maske kurallarına kadar tüm tedbirleri uygulamaya devam ettiklerini söyledi.

 “HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEK OLMAZ”
Basın mensuplarına fabrikayı gezdiren İnsan Kaynakları Müdürü Hasan Hazneci, “Edirne Giyim sanayi Olarak 1150 çalışanımızla Edirne’de erkek takım elbise üretimi konusunda faaliyet gösteriyoruz. Son 3 aydır tüm dünyayı etkisi altına almış olan pandemi sürecinde ülke olarak iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyoruz. Alınan tedbirler ve uyumu noktasında şu anda süreç başarılı bir şekilde yönetildi. Kısa çalışma ödeneğine başvurmamıza, yaklaşık 2 ay boyunca faaliyetimizi durdurmamıza rağmen personelimizin maaşlarını tamamladık ve mağdur etmedik. Kontrollü normalleşmeye geçmemizle beraber artık bu noktada beklentimiz devletten daha çok bireylere ve kurumlara düştü. Her şeyi devletten beklemek olmaz, özel sektörün de elini taşın altına koyması lazım.” dedi.

“TOPLUM SAĞLIĞI NOKTASINDA ÖNEMLİ BİR HİZMET YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”
Hazneci, yaptıkları çalışmaların tüm işletmelere örnek olmasını dilediklerini belirterek, “1150 çalışanımız var. Onların da ortalama 4-5 kişilik bir temas çevresi olduğunu düşünürsek Edirne’de yaklaşık 5 bin kişiye hitap eden bir yapımız olduğunu düşünüyorum. Pandemi sürecinin başından itibaren gerek şirket içinde uyguladığımız maske, mesafe hijyen ve temizlik konusundaki bilinçlendirmeler gerekse bu anlamda yapılan çalışmalarla hem çalışanların hem de çalışanların ailelerinin beraberinde de içinde yaşadığımız toplumun sağlığı noktasında önemli bir hizmet yaptığımızı düşünüyoruz. Bu ve benzeri çalışmaların tüm kurumlara kişilerin toplu olarak kullandığı işletmelere örnek olması noktasında bir dileğimiz var.  Bu süreci ancak bu şekilde toplumsal bir bilinçle tüm fertlerin maske mesafe hijyen noktasındaki tedbirlere sımsıkı sarılmasıyla aşabileceğini düşünüyoruz. Şu anada kadar ülke olarak iyi yönettiğimiz süreci bundan sonra da inşallah atlatacağımızı umuyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber: Umut IŞIK


Bu haber 4879 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum