Sessizlik partilileri huzursuz etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ESKİ İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün, Pazar günü gerçekleştirilen CHP Merkez İlçe Örgütü olağan kongresinde hiçbir delegenin söz almamasını eleştirerek, “İlçe kongresine Eren Erdem gelmemiş olsa, neredeyse hiçbir şeyin olmadığı bir kongre olacaktı” dedi.

Sessizlik partilileri huzursuz etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ESKİ İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün, Pazar günü gerçekleştirilen CHP Merkez İlçe Örgütü olağan kongresinde hiçbir delegenin söz almamasını eleştirerek, “İlçe kongresine Eren Erdem gelmemiş olsa, neredeyse hiçbir şeyin olmadığı bir kongre olacaktı” dedi.

Sessizlik partilileri huzursuz etti
14 Ocak 2020 - 09:24
Reklam

Haber-Fotoğraf: Hatice ÖZSOY
İl Başkanlığı sürecinin merkez ilçede tek adayla geçilmesinin sebebinin genç bir aday ve güzel bir ekip olduğunu söyleyen Akgün, CHP Kongrelerinde delegelerin konuşarak ortaya bir şeyler çıkartıp Genel Merkeze ulaşmasını istediğinin altını çizdi.
                Akgün, “İl Başkanlığı süreci merkez ilçenin tek adayla geçilmesinin tek sebebi, genç bir insanın ve iyi bir ekibin aday gösterilmesi. Yanında birkaç tecrübeli insanın olmasından kaynaklanan biri olsaydı. Ama tek adaylı kongrelerde daha büyük heyecan olmalı. Masal anlatılmamalı insanlara. Oradan Edirne’mizin en ücra köyünden gelen bir İnsan öyle şeyler almalı ki köyüne gittiğinde bunları anlatmalı. Kongreden, o salondan aldığı heyecanı Budakdoğanca, Yenikadın köyünden gelen delegemiz avarız köyünden gelen delege, köyüne döndüğünde köylü onu bekliyor, ne yaptınız diye, ne konuştunuz diye. İlçe kongresine Eren Erdem gelmemiş olsa, neredeyse hiçbir şeyin olmadığı bir kongre olacaktı. Bizim üzüntümüz bu. Tek tesellimiz genç, dinamik ve heyecanını da katarsa partimize katkı katacağına inandığımız bir ilçe başkanı göreve başladı. Tek tesellimiz bu oldu. Ben istiyorum ki CHP kongrelerinde bir şeyler ortaya çıksın. Bu da genel merkeze kadar ulaşsın. Bütün tarım kesimini heyecan sarsın. Bizim partimizin kongresinde emekçi insanların hakları konuşulsun, ezilen insanlar konuşulsun ama maalesef böyle bir şey duymamanın üzüntüsünü yaşadım ve bütün arkadaşlarım öyle. Bakmayın kimse sesini çıkaramıyor. Benim bu yaşadıklarımı son kongreye katılanlar a’dan z’ye hepsi bu duygular içerisinde. Biz partimizi eski günlerine döndürmek için, yerel seçimlerde yüzde 60-65 oy almak için referandumlarda yüzde 73 e çıkmak için hiçbir partiden medet ummamıza gerek yok. Biz devlet kurmuş bir partinin mensuplarıyız. Çok enteresandır ki; cephede kulmuş bir partinin insanlarıyız, yeter ki, kendimize inanalım. Yeter ki kalbimizi, her şeyimizi partimize verelim, başarı öyle gelir. İl kongresi hareketli geçecek, heyecanlı günlere döndürmek için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız” dedi.
“PARTİMİZİN, PARTİLİLERİN ALACAĞI HER TÜRLÜ KARARA HAZIRIZ”
Akgün CHP’ ve CHP’li üyelerin alacağı her türlü kararda üzerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğunu söyleyerek, “Partililerimiz ne görev verirse, Erdal Akgün olarak hazırım. Yeterki partide Lalapaşa’dan Enez e kadar işin ehli insanlar olsun. Çalışmak lazım. Partimizin üzerindeki bu ölü toprağını atmamız lazım. Partimizin bir an önce silkinmesi lazım. Onun için de partiyi eski günlerine döndürmek için o heyecanlı günlerine döndürmek için, partimizin ilçe kongrelerinde tarımın sorunlarını, çiftçinin sorunları konuşulacağı ve konuşulduğu günlere getirmek için memurun dertlerini esnafın, emekçin, emeklinin dar gelirlinin dertlerinin konuşulduğu kongrelere partimizi kavuşturmak için ben Erdal Akgün olarak partililerimizin alacağı karara uyarım, sonuna kadar saygı duyarım. Bu görev ne olursa olsun her şeyimle hazırım. Yapılırsam adayım. Partililerim adaysın derse aday olmaya hazırım. Onların alacağı kararın her türlüsüne hazırım. Aday ol diye istekler var. Partililerimin alacağı karara sonuna kadar sahip çıkar ve uyarım” diye konuştu.
 
 
 

Bu haber 396 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum