Sağlıklı gelecek için yetenekler konuşacak

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na başvurular başladı.

Sağlıklı gelecek için yetenekler konuşacak

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na başvurular başladı.

Sağlıklı gelecek için yetenekler konuşacak
16 Ocak 2020 - 00:04
Reklam

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen yarışma, çocuklarda ve gençlerde sanat aracılığıyla bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Gelecek nesilleri bağımlılıktan koruma, onlara küçük yaşta sanat, spor gibi olumlu alışkanlıklar kazandırmayı amaçlayan “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması” ile çocuklar ve gençler, edebi ve görsel sanatların ilham verici dünyasıyla buluşarak hem fikirlerini ve yeteneklerini dışa vurabilecek hem de bağımlılıkla ilgili eserlerinin yetişkinlere de mesaj verebilecekler. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’na yapılacak başvurular içinson tarih 14 Şubat.
Edirne Yeşilay Şubesi Başkanı Sebahattin Bilgiç yaptığı açıklamada; “Yeşilay, genç nesilleri bağımlılıktan korumak, yetişkinlerde çocuk ve gençlerin sanatsal perspektifinden bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla 10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nı başlattı. Yeşilay’ın Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle hayata geçirdiği yarışma ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak 3 farklı düzeyde düzenleniyor. Her düzeyde edebi ve görsel olmak üzere iki ayrı kategori yer alıyor. Bağımlılık konulu eserlerin değerlendirildiği yarışmada öğrenciler görsel kategoriye afiş, resim, karikatür ve kısa video; edebi kategoriye kompozisyon, şiir, öykü, deneme ve anı alanlarında üretilmiş eserlerle katılabiliyor. Başvurular 14 Şubat’a kadar sürüyor. Her ilin kategori birincileri Nisan’da, ülke çapında her kategoride ilk 3’e girenler Haziran’da açıklanıyor. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz; aileleri ve öğretmenleri ile birlikte kazandıkları büyük ödülleri almak için İl Merkezine ve İstanbul iline davet ediliyor. Büyük ödüllerimizi açıklamak gerekirse; Her ilde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride belirlenen birinciler 500 TL ile ödüllendirilecek. İl düzeyinde dereceye girmeye hak kazanan öğrenciler arasından ise her düzey ve kategoriden ülke çapındaki şampiyonlar belirlenecek. Kategori birincileri 5.000 TL, ikincileri 3.500 TL, üçüncüleri 1.000 TL ödülün sahibi olacak. Ülke genelinde dereceye giren öğrenciler ayrıca yurtdışı gezisi ile ödüllendirilecek.Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’na 2019 yılında  16 bin 476 okuldan185 bin 763 eser başvurusu yapmıştı. Edirne ilimizden katılım sağlayan öğrencilerimiz, Türkiye Genelinde son 3 yılda derece yaparak büyük ödülleri almaya hak kazandı. 2020 yılında gerçekleşecek olan 10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasına Edirne ilimizden yoğun bir katılım olmasını bekliyorum. Geleneksel olarak düzenlenen ve 10.su düzenlenecek olan Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek yetenek yarışmasına büyük ilgi gösteren öğrencilerimize, yarışmada desteği ve emeği büyük olan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz, başvuru ile ilgili detaylı bilgiye ve yarışma kılavuzuna snsg.yesilay.org.tradresinden ulaşabilirler” dedi. (Haber Merkezi)
 
 

Bu haber 487 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum