'Özgürlüğü arttırmak gibi işlerimiz var'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Partinin 19 yılda sesiz devrimler yaptığını yapılacak daha işlerinin olduğunu söyledi. Gül, “Yapılacak hala çok önemli işlerimiz var. Özgürlüğü arttırmak gibi yapacağımız işlerimiz var.” Dedi. Gül, AK Parti’nin bir oy daha almak için değil gönülle girmek için siyaset yaptığını belirtti. Gül, ayrıca mavi vatan söyleminden rahatsız olan anlayışın güçlü Türkiye'den rahatsız olan zihniyet olduğunu vurguladı.

'Özgürlüğü arttırmak gibi işlerimiz var'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Partinin 19 yılda sesiz devrimler yaptığını yapılacak daha işlerinin olduğunu söyledi. Gül, “Yapılacak hala çok önemli işlerimiz var. Özgürlüğü arttırmak gibi yapacağımız işlerimiz var.” Dedi. Gül, AK Parti’nin bir oy daha almak için değil gönülle girmek için siyaset yaptığını belirtti. Gül, ayrıca mavi vatan söyleminden rahatsız olan anlayışın güçlü Türkiye'den rahatsız olan zihniyet olduğunu vurguladı.

'Özgürlüğü arttırmak gibi işlerimiz var'
24 Eylül 2021 - 21:50

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Edirne İl Başkanlığında değerlendirmelerde bulundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, milletin Ak Parti’yi iktidara getirdiğini, AK Partinin de milleti iktidara getirdiğini söyledi.  Gül, Edirne’nin çeltikte önemli bir şehir olduğunu, tüm çiftçilerin çeltik hasadının hayırlı olmasını diledi.
‘ÇOK ÖNEMLİ SESSİZ DEVRİMLER YAPTI’
19 yılda Ak Parti’nin sesiz devrimler yaptığını söyledi. Özgürlüğü artırmak gibi yapılacak işlerinin olduğunu belirten Gül, “Ak Parti’yi millet kurmuştur. Millet Ak Parti’yi iktidara getirmiştir. Ak Parti’de milleti iktidar getirdi. Ak Parti 84 milyonun partisidir. Birlik, Beraberliğin, kardeşliğin teminatıdır. Milletin adımı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek çıktığı bu yolculukta 19 yılda çok önemli sessiz devrimler yaptı. Yapılacak hala çok önemli işlerimiz var. Özgürlüğü arttırmak gibi yapacağımız işler var.” Diye konuştu.
Bir oy daha almak için siyaset yapmadıklarını bir gönülle girmek için siyaset yaptıklarını İfade eden Gül, kalpten kalbe giden bir güzel bir yol olduğunu hatırlayarak siyaseti sürdürmeye devam ettiklerini belirtti.
Gül, Vefatının 9 yıl dönümünde Neşet Ertaş’ı rahmet ile andı.
Milletin derdi ile dertlendiklerini vurgulayan Gül, “Milletin derdiyle dertlenen bir siyasi hareket olarak yola çıktık bunu da asla kaybetmeden yolculuğumuzu sürdürmemiz lazım. Biz milletin derdi, kimin derdi varsa bu derdi satın alarak, sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz. Çünkü AK Parti milletle bir an olsun yürümeyi asla ve asla ihmal etmeyecek bir partidir.” Sözlerine yer verdi.
Gül, Türkiye’nin geleceğinin Cumhur İttifakı ile aydınlık olduğunu ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la 2023’te Cumhuriyet'in yeni yüzyılına, daha emin adımlarla yürümeye devam edileceğini belirten Gül “Edirne'den Kars'a kadar birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daima ayakta tutacağız, bunu muhafaza edeceğiz. Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir, bu vesileyle 750 günü aşkın şekilde evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerimize de Edirne'den selam gönderiyorum. Terör örgütlerinin bizim hiçbir evlatlarımızı annesinden, okulundan, ocağından, mahallesinden ayırmasına izin vermeyeceğiz bunun sonunda kazanan anneler kaybeden terör örgütleri olacaktır. İnşallah bunu da hep birlikte başaracağız.” Şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısına katıldığını burada bütün dünyaya küresel adaletsizliğe karşı daha adil bir dünyanın mümkün olduğu çağrısını yaptığını ifade eden Gül, cumhurbaşkanın dünyaya çok önemli bir çağrıda bulunduğunu söyledi.
‘ADİL BİR DÜNYA MÜMKÜN’
Adil bir dünya için çalıştıklarını vurgulayan Gül, “Birileri inanmasa da daha adil bir dünya mümkün. Yeni bir dünya yeniden güçlü, büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz, daha adil dünya içinde Türkiye mazlumların sesi olmaya devam edecektir, Cumhurbaşkanımız mağdurların sesi olmaya devam edecektir, dünyadaki bütün zulümlere karşı mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz. O yüzden daha adil bir dünya için çalışmanın anlamlarından birisi de AK Parti'nin siyaset felsefesidir, siyaset anlayışıdır." Diye konuştu
‘MAVİ VATAN’DAN RAHATSIZ OLAN ZİHNİYET ANLAYIŞ TÜRKİYE'DEN RAHATSIZ OLAN ZİHNİYETTİR’
Küresel adaletsizliklere, işgal girişimlerine karşı mavi vatan dediklerini muhalefetin Mavi Vatan söyleminden rahatsız olduğunu belirten Gül, muhalefet ülkenin hedeflerine yabancı olduğunu söyledi.
CHP’nin dış dış politikaları konularında rehberlik yapan isminin mavi vatan isminden rahatsız olduğunu dile getiren Gül, “Mavi Vatan sözünden ve Türkiye'nin tutumundan rahatsızlık duyuyor. Türkiye'nin bölgesinde oyun kurucu olmasını saldırganlık ve yayılmacılık olarak görüyor. Bu asla kabul edilebilir bir tutum değildir. Bu açıklamalar kabul edilemez, tasvip edilemez. Milletimizin hiçbir anında, tarihimizin hiçbir anında yayılmacılık, saldırganlık, emperyalist emeller olmamıştır. Bu topraklara ait olan hiçbir kimse bunu bu vatan, bu tarih için asla kullanamaz. Biz de bu beyanları asla kabul edemeyiz. Siz bu millete de haklı tezlerine de hedeflerine de ideallerine de yabancı olduğunuzu gösteriyorsunuz. Bu milletin gücüne inanmadığınızı gösteriyorsunuz. Mavi Vatan söyleminden rahatsız olan zihniyet anlayış güçlü Türkiye'den rahatsız olan zihniyettir, biz, Mavi Vatan'da da ülkemizin her karış toprağında da egemenliğimizi, bağımsızlığımızı kıyamete kadar koruyacağız, korumaya devam edeceğiz.
‘BU ÜLKENİN HUKUKUNU DA HUDUDUNU KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ’
Ülkenin hukukunu da hududunu da korumaya devam edeceklerini vurgulayan Gül, “Bu ülkenin hukukunu da hududunu da en güçlü şekilde korumaya karada, havada, denizde de devam edeceğiz, bundan asla taviz vermeyeceğiz. O yüzden Cumhur İttifakı'nın, o yüzden bu anlamdaki siyasetimizin duruşu anlamladır. AK Parti ülkemizin birlik ve beraberliği için daha yapıcı ve Türkiye'nin geleceğini daha güçlü kılmak iradesini sürdürecektir. Biz polemik siyasetçisi değiliz biz memleketimizin daha iyi yere gelmesi için hedeflerimizle emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Laf yetiştiren değil icra makamında sonuçları milletimizin lehine yapmak üzere siyasetimizi sürdüreceğiz.” Dedi.
‘HER ZAMAN MAĞDURUN VE MAZLUMUN YANINDA YER ALDIK’
AK Parti Edirne Milletvekili TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Fatma Aksal, dava arkadaşları Mustafa Mercan’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduklarını, söyleyerek, başta ailesi olmak üzere tüm teşkilata baş sağlığı diledi.
 AK Parti’nin mağdurun yanında olduğunu belirten Aksal, “Bizim partimizin adı adalet ile başlıyor adalet mülkün temelidir adalet bakanımızın burada bulunması çok önemli. Biz her zaman mağdurun ve mazlumun yanında yer aldık.” Diye konuştu. (Haber-Fotoğraf: Alp Togan BOLU)
 
 

Bu haber 208 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum