Gül, adliye personeliyle yemek yedi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Edirne'de adliye personeliyle bir araya gelerek öğle yemeğini yedi.

Gül, adliye personeliyle yemek yedi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Edirne'de adliye personeliyle bir araya gelerek öğle yemeğini yedi.

Gül, adliye personeliyle yemek yedi
24 Eylül 2021 - 21:48


Edirne Adalet Sarayı’na gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Cumhuriyet Baş savcısı Mustafa Çakmak ve adliye personeli karşıladı.
Edirne Cumhuriyet Baş Savcısı Çakmak, ziyaretlerinden dolayı bakan Gül’e teşekkür ederek Edirne Kari tablosu hediye etti. Bakan Gül Adalet Sarayı yemekhanesinde öğle yemeğini adliye personeliyle birlikte yedi.
Personel ile bir arada yemek yemekten mutlu olduğun dile getirdi.
"Sözleşmeli arkadaşlarımız da aynı masada. Sözleşmeli, kadrolu bu ayrıma son vererek bu arkadaşlarımızın da kadroya geçeceği bir adli yıl olmasını ümit ediyoruz ve bunun için de çalışacağız"
Bakan Gül'ü adliyeye gelişinde Edirne Valisi Ekrem Canalp, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak ve adliye personeli karşıladı.
Çakmak, ziyaretinden dolayı Bakan Gül'e teşekkür etti ve Edirnekari tablo takdim etti. Bakan Gül, adliye yemekhanesinde personelle yemek yedi ve onlarla sohbet etti.
Gül, burada yaptığı konuşmada, adliye personeliyle aynı sofrada bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Adliye çalışanlarının ulvi bir amacı gerçekleştirdiklerini belirten Gül, “Çok ulvi bir meslek, bu adliyenin kapısından giren bir kişi, adliyenin kapısından çıkarken kalemden, mahkemeye, girişten, en üst katına kadar çıktığında 'Allah razı olsun, vicdanen öyle iyi davrandılar, kendi kızım oğlum gibi gördüm' diye bir duyguyla çıkıyorsa, en güzel başarıyı sağlamış oluruz. Adli anlamda, yargısal kararla ilgili verilen kararların da adil olmasıyla vatandaşımızın beklentisi budur.” Diye konuştu.
‘BU ADLİ YIL DAHA ADALET DOLU BİR YIL OLSUN’
Adli yılın daha adalet dolu bir yıl olmasını dilediğini ifade eden Bakan Gül, “Fedakarca çalışan arkadaşlarımıza desteğimizi sürdüreceğiz. Bunları yakından takip edeceğiz. Sözleşmeli arkadaşlarımız da aynı masada. Sözleşmeli, kadrolu bu ayrıma son vererek bu arkadaşlarımızın da kadroya geçeceği bir adli yıl olmasını ümit ediyoruz ve bunun için de çalışacağız. Bu adli yıl daha adalet dolu bir yıl olsun. Sizlere de başarılar diliyorum." Şeklinde konuştu.
Gül, vatandaşların kararlarda kürsüde hakim ve savcıyı gördüğünü ancak bir mahkemenin yükünü çeken mübaşiri, zabıt katibi, müdürü, adliyenin temel unsuru avukatı ile hakim ve savcının tüm çalışanlarla bir bütün olduğunun altını çizdi.
Gül, Bizler her zaman yanınızdayız, sizlere başarılar diliyorum. Yeni adli yılınızı tebrik ediyorum, ailelerinize, çalışma arkadaşlarınıza da selamlarımı iletiyorum. Her zaman maddi ve manevi olarak yanınızda olmaya devam edeceğiz” Dedi.
Bakan Gül, çalışma hayatında 25 yılı dolduran adliye personeline başarı belgesini verdi. .(Haber: Alp Togan BOLU Fotoğraf)
 

Bu haber 176 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum