Hırsızlar, Medrese Alibey’i mesken tuttu

 Edirne’nin Medrese Alibey Mahallesi son günlerde hırsızların uğrak noktası haline geldi. 1. Helvacı sokakta bulunan kentsel dönüşüm için boşaltılan binadan su tesisatına ait musluk ve ısınma için kullanılan petekler çalındı. 

Hırsızlar, Medrese Alibey’i mesken tuttu

 Edirne’nin Medrese Alibey Mahallesi son günlerde hırsızların uğrak noktası haline geldi. 1. Helvacı sokakta bulunan kentsel dönüşüm için boşaltılan binadan su tesisatına ait musluk ve ısınma için kullanılan petekler çalındı. 

Hırsızlar, Medrese Alibey’i mesken tuttu
19 Ocak 2021 - 10:15
Reklam

Kimliği belirsiz kişilerce girilen evde kalorifer peteklerinin yanı sıra odaların ahşap kapılarının da çalındığı tespit edildi. Aynı zamanda girdikleri boş evde ısınmak için bile ateş yakmışlar. Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Günay, Kapılı Sokak içerisinde bulunan logar kapaklarının çalındığını söyledi.  

                Edirne’de Medrese Alibey Mahallesi’nde ikamet eden Özlem Çağırgacı binalarının kentsel dönüşüme girmesi nedeniyle mahalledeki evini boşaltarak başka bir eve taşındı. Kentsel dönüşüme girecek bina içerisindeki dairelerinde bazı eşyalarını bıraktıklarını fakat hırsızların duvardaki peteklere kadar birçok eşyalarını çaldıklarını belirtti.
                “EVDE PARA EDECEK HER ŞEYİ ALMIŞLAR”
               Medrese Alibey Mahallesi 1’inci Helvacı Baba Sokak’ta oturan Mahalle Sakini Özlem Çağırgacı, evinde ortalama 20 bin Türk lirası hasar oluştuğunu dile getirdi. Özlem Çağırgacı, “4 yıldır burada oturuyordum. Evimiz kentsel dönüşüme gireceği için evimizi boşalttık. Sadece peteklerimiz, oda kapılarımız ve camda perdelerimiz buradaydı. Sabah uyandığımızda eve malzeme almaya geldiğimizde binaya girildiğini fark ettik. Binadan su sayaçlarını almışlar. Petekleri almışlar. Biz mağdur bir vaziyetteyiz. Evimizde neredeyse 20 bin Türk lirası hasarımız var. Bir an önce bu binanın ruhsatının çıkmasını ve yıkılmasını istiyorum. Yıkılması için başvuruldu ama ruhsatımız 5 aydır çıkmıyor. 5 aydır kirada oturuyoruz. Pencerelere kadar sökmüşler. Tüm apartmanın hepsine girmişler. Çeşmelere kadar sökmüşler. Kapıları bile almışlar. Biz şikâyette bulunduk. Evde para edecek her şeyi almışlar. Binada bir de ateş yakmışlar.” İfadelerine yer verdi.
                Mahallede içerisinde dairelerden muslukların bile çalındığını belirten Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Günay, çalınan logar kapaklarının bulunduğu noktaların tehlike oluşturduğunu söyledi. 
                Günay, “Mahallemizde 2 günden beri 2 logar kapağı çalındı. Kapılı sokakta da vatandaşların bahçe giriş kapıları olan demir kapıları çalmışlar. Önlem alınması gerekiyor. Binalarda bulunan çeşmeleri bile çalmışlar. 2 logar kapı içinde önlem alınması gerekiyor. Kapaklar olmadığı için tehlike arz ediyor. Herkesin duyarlı olmasını istiyorum. Bir zarar geldiği zaman bunun sorumlusu kim olacak. Bir an önce bunun önleminin alınması gerekiyor. Bu sıralarda hırsızlık olayları arttı. Boş binaların içerisine girip ateş yakıyorlar. Evlerden para edebileceğini düşündükleri malzemeleri alıyorlar.” Dedi. (Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK)
 

Bu haber 560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum