Gönül Belediyeciliği buluşması Keşan’da gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi’nin önderliğinde Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşması, 18 Ocak 2021 Pazartesi günü Keşan’da gerçekleştirildi.

Gönül Belediyeciliği buluşması Keşan’da gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi’nin önderliğinde Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşması, 18 Ocak 2021 Pazartesi günü Keşan’da gerçekleştirildi.

Gönül Belediyeciliği buluşması Keşan’da gerçekleştirildi
20 Ocak 2021 - 09:40
Reklam

Toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Demir, Trakya’daki AK Parti’li milletvekilleri, belediye başkanları, AK Parti İl ve ilçe başkanları, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleri katıldı.
 
Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşmaları Toplantısı’nın Keşan’da gerçekleşmesinin büyük bir onur ve kıvanç ile karşıladığını belirten Helvacıoğlu, “Bizim yolumuz ülkemizi özgürlükler ve adalet ilkeleri temelinde buluşturan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yoludur. Gönül Belediyeciliği ve yerel yönetimde başarı sağlamamıza destek veren başta Sayın Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki olmak üzere, tüm şehirlerimiz için aşk ile çalışarak, çok önemli mesafeler kat ettik. İşte bu azimle; Keşan’ımız için vaat ettiğimiz 104 projemizin 48’ini hayata geçirdik. Yani projelerimizin yaklaşık yüzde 50’si tamamlanmış ya da başlatılmış durumda. Yapacaklarımızı vaat etmiştik. Vaat ettiklerimizden fazlasını yaptık. İnşallah hep birlikte tevazu, samimiyet ve gayretle 2023 hedeflerine yürüyeceğiz. Üzerimizdeki bu onurlu yükü, ülkemizin yarınlarına taşırken daha da önemli bir şeyi hiç aklımızdan çıkarmıyoruz.” Dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Gönül Belediyeciliği kavramına sonuna kadar bağlı olduklarının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, toplantının hayırlara vesile olmasını ve başarılı bir çalışma dönemi geçirmelerini diledi. Toplantıda daha sonra Edirne Milletvekili ve TBMM KEFEK Başkanı Fatma Aksal konuştu.
Aksal, konuşmasında şunları söyledi: “Biz, ‘Hizmet yerelde başlar.’ diyen bir partinin mensuplarıyız. AK Parti belediyelerinin yapmış olduğu hizmetler bugün Türkiye’de partimizin geldiği en önemli nedenlerden biridir. Biz, hizmet yapıyoruz ama hizmetin yetmediğini de biliyoruz. Belediyecilik anlamında AK Parti çok büyük işlere imza attı. Ama Trakya bugüne kadar hak ettiği hizmetleri alamadı. 31 Mart seçimlerinin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Bu süreçte tüm Trakya'daki kıymetli başkanlarım gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Tabii ki bildiğiniz gibi çok zor bir süreçten geçiyoruz. Dünya olarak, KOVİD-19’la mücadele ediyoruz. Bu mücadele sürecinde de belediyelerimiz büyük bir başarı gösterdiler. Gönüllere dokundular, vatandaşın evine ulaştılar. Aç ve açıkta kalmaması için büyük bir mücadele verdiler. Tüm belediyelerimiz İnşallah yaptıkları hizmetlerle tüm bölgeye örnek olacaklar. Önümüzdeki seçimlerde belediye sayımızı artıracağız.”
Aksal’ın ardından AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İbakürsüye geldi.
Edirne’de ilçe ve belde belediye başkanlarıyla programlı bir şekilde biraraya geldiklerinin altını çizerek konuşmasına başlayan İba, “Belediye başkanlarımızla, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuyoruz. Birbirinden kıymetli ve çalışkan belediye başkanlarımız hizmetleri ile Edirne’mize örnek oluyorlar. Bizde her fırsatta onların yapmış olduğu hizmetleri vatandaşlarımıza duyurma gayreti içindeyiz. İnşallah belediyelerimizin hizmet ve kabiliyetlerini arttırmak bilgi ve tecrübelerin tecrübe paylaşımında bulunmak gönül belediyeciliğini yaygınlaştırmak ve daha ileriye götürmek adına çalışıyoruz. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Toplantıda daha sonra AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Demir söz aldı.
Özhaseki’nin programı nedeniyle Keşan’dan ayrılmasının ardından Helvacıoğlu; belediye başkanları, milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ile Keşan’a yepyeni bir vizyon ve değer katan Kunduracılar Çarşısı ve Artı Çarşı’yı misafirlerine gezdirdi ve bilgi verdi. Bilgilendirmede esnaflara kolaylıklar da dilendi. (Haber Merkezi)

Bu haber 236 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum