Erbakan’ın 10’uncu ölüm yıl dönümü

Milli Görüş hareketinin kurucu lideri Necmettin Erbakan 10’uncu ölüm yıl dönümünde anılıyor. 

Erbakan’ın 10’uncu ölüm yıl dönümü

Milli Görüş hareketinin kurucu lideri Necmettin Erbakan 10’uncu ölüm yıl dönümünde anılıyor. 

Erbakan’ın 10’uncu ölüm yıl dönümü
26 Şubat 2021 - 09:39

Yeniden Refah Partisi Edirne İl Başkanı Cem Pakarda, Necmettin Erbakan’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle ilgili yaptığı açıklamada “Cenab-ı Allah ‘Dünden Bugünü Anlatan’ Erbakan hocamıza gani gani rahmet eylesin,  O’nu anmanın yanında anlamayı ve O’nun yürüdüğü yolda yürümeyi cümlemize nasip eylesin.” Dedi.  
23 Kasım 2018 yılında Fatih Erbakan önderliğinde partinin kurulduğunu belirten Pakarda kısa bir süre önce de Edirne’de il başkanlığı faaliyetine başladıklarını söyledi.
Yeniden Refah Partisi Edirne İl Başkanı Cem Pakarda, Merkez İlçe Başkanı Kaan Dağdelen ve Partinin Tanıtım ve Medya Sorumlusu Ersen Çağlar gazetemizi ziyaret etti.
 Yeniden Refah Partisi Edirne İl Başkanı Pakarda, Milli Görüş hareketinin kurucu lideri Necmettin Erbakan’ın ölüm yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulunarak, “Erbakan Hocamız, siyasette hâkim mantık olan dışa bağımlılık yerine, somut ve etkili plan ve projelerle, ekonomik değer ortaya koyabilecek alanlara yatırımları teşvik ederken Türkiye’de yerleşik hantal bürokratik anlayışı baypas edip tesis ettiği Temsan, Taksan, Tümosan, Aselsan gibi kuruluşlarla ve adımların devamı olarak meydana gelen Roketsan, Tusaş, Havelsan gibi kuruluşlarla ülkemizin sanayi ve teknoloji alanında büyük ivme kazanmasına vesile olmuştur.” Şeklinde konuştu.
‘MİLLİ GÖRÜŞÇÜ BELEDİYELER SORUNLARI TARİHE GÖMMÜŞLERDİR’
Milli görüşün belediyecilik hizmetlerine değinen Pakarda, “1989’da beş il belediyesinin ve çok sayıda ilçe belediyesinin Milli görüş yönetimine geçmesiyle başlayan süreç, 1994’te Ankara ve İstanbul başta olmak üzere çok sayıda büyükşehirde ve yüzlerce belediyede Milli Görüş dönemini başlatmıştır.
Halkımız gerçek manada belediye hizmeti ile bu dönemde tanışmıştır. Milli Görüş belediyeciliği öncesinde büyükşehir dendiğinde akla ‘3 Ç’ (Çöp, Çamur, Çukur) gelirken, Milli Görüşçü belediyeler bu sorunları tarihe gömmüşlerdir.” İfadelerine yer verdi.
Pakarda, “Cenab-ı Allah “Dünden Bugünü Anlatan” Erbakan Hocamız’a gani gani rahmet eylesin, tüm bu efsane hizmetlerin yapılmasına vesile olan Erbakan Hocamız’dan razı olsun,  O’nu anmanın yanında anlamayı ve O’nun yürüdüğü yolda yürümeyi cümlemize nasip eylesin. İfadelerini kullandı. (Haber: Gülşah AK)
 

Bu haber 419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum