Edirne üretecek Türkiye’ye satılacak

Edirne valiliği teşviki ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezinin destekleriyle başlatılan “Emeğim Sensin” projesi ile kursiyerlerin el emekleri ile yaptıkları hediyelik eşyaların satılması Alipaşa Çarşısı esnafları tarafından da destekleniyor.

Edirne üretecek Türkiye’ye satılacak

Edirne valiliği teşviki ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezinin destekleriyle başlatılan “Emeğim Sensin” projesi ile kursiyerlerin el emekleri ile yaptıkları hediyelik eşyaların satılması Alipaşa Çarşısı esnafları tarafından da destekleniyor.

Edirne üretecek Türkiye’ye satılacak
13 Şubat 2020 - 00:01
Reklam

Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK
Herkesin kazanç sağlayacağı güzel bir projeye imza atıldığını ifade eden Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, “En önemlisi Edirne kazanacak. Ve Edirne üretecek. Ve tüm Türkiye’ye de satılacak. Hakikatten çok güzel bir proje oldu. İyi bir talep geldi. Esnafımızda siparişlerini geçti” dedi.   
Edirne valiliği teşviki ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezinin destekleriyle başlatılan “Emeğim Sensin” projesi gerçekleştirildi. Kursiyerler tarafından hazırlanan müşterilerin isteği üzerine yapılacak motifler ve hediyelik eşyalar için katalog hazırlandı.    
Piyasanın böyle bir projeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, “geçtiğimiz günlerde Edirne valimiz Ekrem Canalp’in teşvikiyle İl mili Eğitim müdürlüğü ve halk eğitim merkezi tarafından emeğim sensin adında projesi gerçekleştirildi. Proje bundan yaklaşık bir iki ay önce il milli eğitim müdürümüz, halk eğitim merkezi müdürü ile beraber çarşımızı ziyaret ettiğinde buradaki kursiyerlerin ürünlerini çarşıda satmak istediklerini söylediler. Piyasanın da hakikatten böyle bir şeye ihtiyacı vardı. Oturduk neler yapılabilir, neler yağabiliriz. Esnafları bir araya getirdik. Burada güzel olan şu; onlar biz bunu yapıyoruz. Bunları alın diye bize ısrar etmediler. Ne gerekiyorsa biz onu yapalım dediler. Yani piyasaya gelen ziyaretçi ne istiyorsa bu konu ile ilgili bir çalışma yaptılar. Katalog hazırladılar. Katalogdaki bazı ürünler dükkânlar ufak olduğu için sergilenemeyebilir. Belki maddi değeri yüksek olanları insanlar alamaz. Bu konuyla ilgili bir katalogda hazırladılar. Alipaşa çarşısında hediyelik eşya işi ile uğraşan esnaf arkadaşları bir araya getirdik. Ürünler gerçekten inanılmaz derecede talep gördü. Edirne hediyelik sektöründe bir farkındalık yaratacak çünkü ürünler genelde şehir dışından geliyordu. Edirne’de de yapılan var. Ama çok azdı. Çok güzel Edirne kari kolyeler yapmışlar, deri cüzdanlar, takılar, magnetler, sabunlar var. Su kabağından abajur yapmışlar. İnanılmaz derecede gelenleri cezp edecek şeyler var. Burada herkes kazanacak. Kursiyerde, esnafta kazanacak. En önemlisi Edirne kazanacak. Ve Edirne üretecek. Ve tüm Türkiye’ye de satılacak. Hakikatten çok güzel bir proje oldu. İyi bir talep geldi. Esnafımızda siparişlerini geçti. Onlarla anlaştılar. Çok güzel bir organizasyon oldu. Onların ürünlerini çarşıda satmaktan sevinçliyiz. Bu tarz projeler inşallah devam eder. Herkese hayırlı olmasını diliyoruz. Tekrar Edirne valimize, il milli eğitim müdürüne, halk eğitim müdürü ve kursiyerlerine, hocalarına ve çarşı esnafına teşekkür ediyorum. Projeyi herkes sahiplendi. Çok güzel bir sinerji yaratıldı” dedi.  
 

Bu haber 343 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum