EÇGD’den Gürkan’a teşekkür

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Eren, Edirne’nin kanayan yarası olan altyapı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

EÇGD’den Gürkan’a teşekkür

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Eren, Edirne’nin kanayan yarası olan altyapı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

EÇGD’den Gürkan’a teşekkür
26 Haziran 2020 - 17:51
Reklam

Eren, yaklaşık 6 yıl önce Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği olarak Edirne Tabipler Odası ve Makine Mühendisleri Odası’nın katılımıyla ‘Su Sempozyumu gerçekleştirdiklerini belirterek, sempozyumda ‘Çeşmeden su içmek istediklerini ve bunun yenilenen altyapı çalışmaları ile gerçekleşeceğini belirtti.
Eren, Yaklaşık 6 yıl önce Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği, Edirne Tabipler Odası ve Makine Mühendisleri Odası’nın katılımıyla bir Su Sempozyumu gerçekleştirmiştik. ‘Çeşmeden su içmek istiyoruz!’ dedik. Bu mümkün dedik. Yeni isale hattı ve su arıtma tesisi yapım aşamasındaydı. Tek bir sorunumuz vardı. Edirne’nin altyapısı bildiğiniz yamalı bohça durumundaydı. Pik borudan asbestli boruya ne ararsanız vardı. Ömrünü çoktan doldurmuş borulardaki su kaçakları çabası. Arıtmadan çıktıktan sonra konutlara ulaşana dek arıtılmış, işlenmiş suyun şebekedeki kaybı basınca bağlı olarak yüzde 40-50 nispetindeydi. Bu çok fazla dedik, bu kamusal zarar dedik. Başkan o toplantıda bizzat kendisi de sunum yaptı. Söylediklerimizi doğruladı,’Altyapıyı yenileyeceğiz’ dedi. Aynı zamanda ilave olarak ‘Başkan’ın aptalı altyapı yaparmış’ dedi. Haklıydı. Netameli bir işti. Kendisini yalnız bırakmayacağımıza, destekleyeceğimize dair söz verdik. Kentimizin yıllardır ertelenmiş, halı altına süpürülmüş bu birincil öncelikli sorunu artık toplum sağlığını tehdit eden bir hal almıştı. Nihayet çalışmalar başladı ve Edirne’nin en önemli meselesine neşter vuruldu. Bu sorunun çözümünde emek sarf eden, destek veren tüm kişi ve kurumlara bizler Edirne halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu süreçte yaşanan sıkıntıların işin gereği olduğunu biliyoruz. Evet, yollarımız kazılacak, toz toprak içinde kalacağız, bazı günler suyumuz kesilecek, belki altyapı sonrası süreçte yolların yeniden yapımı esnasında da uzun bir süre sıkıntılı günler yaşayacağız. Ama biliyoruz ki sonrasında her şey çok güzel olacak. Edirne halkı doğru yapılan işlere tam destek verecektir, hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Biz EÇGD olarak altyapı çalışmalarında emeği olan herkese tekrar kolaylıklar diliyoruz.
Biliyoruz ki artık ‘Çeşmeden su içebileceğiz.” dedi. (Haber Merkezi)
 

Bu haber 1131 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum