Arpacı, öğrencilere iyi tatiller diledi

2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci yarıyılının bitmesi üzerine mesaj yayımlayan il Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, “Yeni umutlarla başladığımız 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk dönemini sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli öğretmenlerimizle birlikte başarılı çalışmalarla geride bırakarak huzurla yarıyıl tatiline girdik” dedi.

Arpacı, öğrencilere iyi tatiller diledi

2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci yarıyılının bitmesi üzerine mesaj yayımlayan il Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, “Yeni umutlarla başladığımız 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk dönemini sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli öğretmenlerimizle birlikte başarılı çalışmalarla geride bırakarak huzurla yarıyıl tatiline girdik” dedi.

Arpacı, öğrencilere iyi tatiller diledi
18 Ocak 2020 - 00:11
Reklam

Öğrencilerin aldıkları karnelerin dönem boyunca gösterdikleri çabanın sonucu olduğunu söyleyen Arpacı, “Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde alınacak mesafe, çizilecek yol haritası için bir rehberdir. Çocuklarımızı buna inandırmak çocuğumuzun ilerideki hayatına güvenle bakabilmesi için gereklidir” dedi.
Arpacı, “Bu dönemde çocuklarımız huzurlu olsun, öğrenmenin verdiği özgüvenle gülümsesin, kültürünü, milli ve manevi değerlerini öğrenip vatanını ve milletini sevsin, farklılıklara hoşgörü ile yaklaşsın, farkındalığı arttıkça insanı sevsin, doğayı korusun, hak ve hürriyetlere saygılı olsun, kültür, sanat ve sporla hayatını ve çevresini güzelleştirsin, bilimi, teknolojiyi gerektiği gibi kullanıp yeni dünyalar keşfetsin, aldığı eğitimin verdiği güçle geleceğe güvenle adımlar atabilsin diye öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile birlikte göstermiş olduğumuz çabanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Aldıkları karneler dönem boyunca gösterdikleri çabanın bir sonucudur ama asla bir son değildir. Her karne yeni bir başlangıçtır. Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi ve 2019-2023 Stratejik Planında yer alan hedef, proje ve faaliyetleri temel alarak planlama ve hazırlık çalışmalarımızı bu minval üzere uyguluyor ve hayata geçirmeye çalışıyoruz. Temel gayemiz kendine ve ülkesine inanan, güzel ahlâkı ile topluma örnek olan, ilim ve irfan yolunda ter döken, kendini geliştiren, yenileyen ve öğrendikçe gelişen bunun yanında kendini milletinden ve değerlerinden soyutlamayan bir nesille geleceğimizi yani aydınlığımızı teminat altına almaktır” dedi.
“TATİLDE HEM DİNLENİN HEM UFKUNUZU GENİŞLETİN”
  Arpacı öğrencilere sağlıklı ve huzurlu bir tatil dilerken okulun kazandırdıklarının önemini yitirmemeleri konusunda önerilerde bulundu.
Arpacı, “Önce dinlenin, sonra kitap okuyup ufkunuzu genişletin, ilgi alanlarınızı şekillendirmek, geliştirmek için sportif ve sanatsal faaliyetlerde bulunun, yeni yerler, yeni kültürler keşfedin. Bilimsel etkinliklere katılmaya çalışın. Öğrenmekten bıkmayın. Öğrendikçe mutlu olun, sizin mutluluğunuz bizim huzurumuz ve inancımız demektir. Eğitim Öğretim yılının II. Dönemine dinlenmiş, öğrenirken eğlenmiş ve kendinize inanarak gelin. Çünkü biz size inanıyor ve sizde geleceğimizi görüyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözünde olduğu gibi: “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız” dedi.
 “ÖĞRETMENLERİMİZİ KUTLUYORUM”
Şehrimizin en büyük şansı olan fedakâr öğretmenleri de kutladığını söyleyen Arpacı, “Sizlerin kendinizi yenilemek ve geliştirmek için harcadığınız çabayı görüyor ve destekliyoruz. Öğrencilerimize sadece kendi alanınızda değil, hayata ve geleceğe dair her konuda verdiğiniz desteği can-ı gönülden kutluyoruz. Edirne’mizin azimli ve donanımlı eğitim kadrosu olarak; çocuklarımızı geleceğe taşıyacak güvenli adımları atmaları konusunda yardım edecek şekilde yetiştirdiğinize ve daha nice nesilleri vatanını seven, milletine bağlı, bilim ve fenden ayrılmayan bireyler olarak yetiştireceğinize dair inancımız tamdır” dedi.
“BAŞARI DAİMA İLERİYE BAKARAK GELİR”
Velilere önerilerde bulunan Arpacı, “Siz de geleceğimizin teminatı çocuklarımıza elinizden gelen desteği önce gülümseyerek sonra rehber olarak verin. Başarının hep ileriye, daima ileriye bakmakla geleceğini onlara anlatın. Üzülmenin geleceğe giden yolda bir vakit kaybı olduğunu hatırlatın. Onlarla güzel vakit geçirerek vaktin kıymetini; onlara sevgiyle yaklaşarak birlikte olmanın gücünü gösterin. Onları motive edin. Onlara güvendiğinizi belli edin. Biz onları çok seviyor ve onlara güveniyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle; sevgili öğrencilerimizi, değerli eğitim çalışanlarımızı ve bizlerden desteğini esirgemeyen kıymetli velilerimizi başarılı bir eğitim öğretim dönemi nedeniyle tebrik ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi. ( Haber Merkezi)


 

Bu haber 644 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum