Antifog bezlere talep arttı

                Pandemi salgını ile birlikte maske takma zorunluluğu gelmesiyle gözlük kullanan vatandaşlar gözlüklerindeki buğulanma nedeniyle zorluk yaşıyorlar. Maske kullanımının zorunluluğuyla birlikte buğu önleyici sprey ve bezlere talep arttı.

                Antifog bezlere talep arttı

                Pandemi salgını ile birlikte maske takma zorunluluğu gelmesiyle gözlük kullanan vatandaşlar gözlüklerindeki buğulanma nedeniyle zorluk yaşıyorlar. Maske kullanımının zorunluluğuyla birlikte buğu önleyici sprey ve bezlere talep arttı.

                Antifog bezlere talep arttı
21 Nisan 2021 - 09:52

Optik işletmecisi ve Optisyen Serpil Şinikçi, gözlük kullanan vatandaşların buğu önleyici antifog bezlere ve talebin arttığını söyledi. Şinikçi, “ Yaklaşık 200 defa kullanım sağlıyor. Gözlük camı bir defa silindiği zaman 10-12 saat etkisini sürdürüyor.” Dedi.
                Koronavirüs salgını ile birlikte maske kullanımının zorunlu hale gelmesiyle gözlük kullanan vatandaşların gözlüklerindeki buğulanma ile zorluk yaşıyor. Maske ile birlikte gözlük kullanan vatandaşlar antifog bezlere talebi artırdı.
                “BUĞU ÖNLEYCİLER 10-12 SAAT ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR”
                Optik işletmecisi ve Optisyen Serpil Şinikçi, Pandemi döneminde en önemli koruyuculardan olan maske kullanımına dikkat çekerek, Gözlükler için son zamanlar da buğu önleyici spreyler ve buğu önleyici bezler ön planlara çıktığını söyledi.
                Optisyen Şinikçi, “Pandemiden  dolayı hem sağlık açısından hem de kanunen insanların maske takmaları zorunlu hale geldi. Bu koronavirüsün pik yaptığı dönemde en önemli koruyucumuz maskelerimiz. Bu sebeple gözlük kullanıcıları maske ile birlikte gözlük kullanırken zorluk yaşıyorlar. Maskeden dolayı gözlük camları buharlanma yapıyor. Gözlükler içinde son zamanlar da buğu önleyici spreyler ve buğu önleyici bezler ön planlara çıktı. Özellikle masa başında banka çalışanları ve sürekli kapalı alanlara grip çıkan vatandaşların gözlüklerinin buğulanması oldukça zorluk yaşatmaya başladı. Bu sebeple üreticiler gözlük camlarındaki buğuyu önlemek için girişimlerde bulundular. Bizim elimizde de yaklaşık 200 defa kullanılan ilaçlı bir gözlük bezi var. Bu ilaçlı bezin sağlığa ve gözlük camlarına hiçbir zararı yok. Buğu önleyici bez antifog bez diye geçiyor. Bu antifog dediğimiz bez buğu önleyici olarak biliniyor. Bunu çeşitli kimyasallar ile insana ve gözlük camına zarar vermeyecek şekilde üretiliyor. Yaklaşık 200 defa kullanım sağlıyor. Gözlük camı bir defa silindiği zaman 10-12 saat etkisini sürdürüyor. Tabi ki yüzde 100 önlüyor diyemeyiz. Hiçbir şeyin yüzde 100 garantisi yok. Ama en azından sıcaktan soğuğa girildiği zaman normal nefes almalarda buğulanmayı önemli ölçüde azaltıyor.” Dedi.
                “TALEBE YÖNELİK ÜRETİMLER DE ARTTI”
                Optisyen Şinikçi, Salgın döneminde insanların sürekli gözlüklerinin buğulanmasından şikayetçi olduklarını belirtti.
                Şinikçi, “Pandeminin ilk dönemlerinde böyle bir talep yoktu. Fakat son dönemlerde talebe yönelik üretimler de arttı. Bizde talep yoğunluğundan dolayı bulunduruyoruz. Antifog bezlerin fiyatları 50 liradan başlıyor. Sprey ve bez şeklinde olanları var. Genelde 45-50 lira civarında fiyatlardan başlayıp artarak devam ediyor.  (Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK)
 

Bu haber 224 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum