'Vatandaşlarımızı, Geçim İttifakı'na davet ediyoruz'

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, iktidarın bir an önce yanlışlardan kurtulması ve halkın ümidini yitirmemesi konusunda açıklamalarda bulundu.   Tekin, “Aş pişirmek istiyorum diyen tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine, ‘Geçim İttifakı’na davet ediyoruz.” Dedi.

'Vatandaşlarımızı, Geçim İttifakı'na davet ediyoruz'

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, iktidarın bir an önce yanlışlardan kurtulması ve halkın ümidini yitirmemesi konusunda açıklamalarda bulundu.   Tekin, “Aş pişirmek istiyorum diyen tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine, ‘Geçim İttifakı’na davet ediyoruz.” Dedi.

'Vatandaşlarımızı, Geçim İttifakı'na davet ediyoruz'
12 Haziran 2021 - 07:53

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin “İktidarda bulunan yetkililer gündemi meşgul etmek ve ekonomik krizi gölgelemek için sık sık yeni bir müjde vermeye çalışıyorlar. Ancak ne siyasette ne de ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor, beceriksizliğin bedeli yanlış politikalarla halkımıza ödetiliyor.” şeklinde konuştu.

 

Av. Tekin, “Saadet Partisi olarak insanımızın, ülkemizin, devletimizin sorunlarını konuşuyor, iktidarın yanlış politikalarını eleştiriyor ve bunların çözüm yollarını gösteriyoruz. İktidar ise dertlere derman olmak yerine dertlerden besleniyor, onları büyütüyor ve derinleştiriyorlar. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucudur. Çetelerin ortaya çıkması, mafyanın türemesi, mide bulandırıcı siyaset-medya-mafya üçgeninin oluşmasının temel nedeni işte bu yönetim anlayışıdır” dedi.

 

Yönetme kabiliyetini yitirenler, iyi gün- kötü gün demeden vergi toplayarak; esnafımız ve topyekûn insanımız zor günlerinde yalnız bırakılmıştır diyen Av. Tekin, “Vatandaşın derdi ile dertlenmeyi külfet görenler, kendi itibarları uğruna milletimizin emeklerini israf ettiler. Milyonların geçim derdini görmezden geldiler ve maalesef inatla görmezden, duymazdan gelmeye devam ediyorlar. Yanlış politikalarında ısrar ederek ekonomiyi çıkmaza soktular, insanımızı hayat pahalılığına ve geçim sıkıntısına maruz bıraktılar” açıklamasını yaptı.

 

Av. Sinan Tekin devamla; “İşçiyi, esnafı, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar; bankalara mahkum ederek faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler.  Bugün ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de siftah yapamadan dükkân kapatan, pandemiden zor durumda olan pek çok esnafımız var! Bu caddelerde, sokaklarda işsiz gezen ve gelecek hayalini yurt dışında yaşamak üzere kuran gençlerimiz var.” ifadelerini kullandı.

 

 

Ülkenin vakit kaybetmeden bu anlayıştan kurtulması gerektiğinin altını çizen Av. Sinan Tekin,

“Adeta her gün yapılan zamlar, milletimizin sırtına yüklenen ağır vergiler, esnafımıza bir türlü verilmeyen destekler, işsiz bırakılan insanlarımız... Ve vatandaşlarımızın çok büyük bir kısmı açlık ve yoksulluk sınırının altında hayata tutunmaya çalışırken, bunca sorunumuz varken, bu sorunların çözümüne ilişkin doğru adımlar atılamıyor.”

 

Umudun hiçbir zaman kaybedilmemesi gerektiğini belirten Av. Tekin, “Biz varız. Biz, yolsuzluğun her türlüsünü, israfı ve verimsiz harcamaları önlemek için buradayız, hazırız. Yanlış yönetilen kaynakları vatandaşımıza aktarmakta kararlıyız! Biz, ülkemizde açlık ve yoksulluk diye bir problem, geçim derdi diye bir dert kalmasın diye buradayız, çalışıyoruz ve sizlerle beraberiz” açıklamasını yaptı.

 

Karanlığın en koyu olduğu an şafağın en yakın olduğu andır hatırlatmasını yapan Av. Sinan Tekin, “Herkes bilmeli ki; şafak yakın! Evet, dert var, sorun var ama çözüm de var; işte biz buradayız! Bizler Saadet Partisi olarak insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, insanımızı dinlemek, sesine ses olmak ve sorunlarına çözüm üretmek için hep birlikte bir ‘Geçim İttifakı’ kuralım istiyoruz.”  İfadesini kullandı.

 

İnsanımızın çarşı-pazardan eli boş dönmek zorunda kalması nedeniyle bu tencerenin artık dolmaz hale geldiğini söyleyen Av. Tekin, “Şehrimizdeki, ilçelerimizdeki, mahallelerimizdeki birçok hanenin ocağındaki bu tencere; artık patates-soğanı dahi bulamaz hale gelmiştir! İşte bu nedenlerle biz Saadet Partisi olarak, hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, itibar uğruna yapılan israflara karşı çıkarak. Bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyorum diyen tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine, ‘Geçim İttifakı’na davet ediyoruz. İşimize, aşımıza, kendimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım diyoruz!

Çünkü biz daha iyisine, en iyisine layığız, bizim diğer toplumlardan hiçbir eksiğimiz yok, hatta fazlamız var.

Biz sadece yanlış yönetiliyoruz ve bunu hak etmiyoruz!

Saadet Partisi olarak bu yanlış yönetim anlayışının sebep olduğu sıkıntılara artık daha fazla katlanmak zorunda değiliz diyoruz” açıklamasını yaparak,

“Şimdi Geçim İttifakı Acil Eylem Planımız çerçevesinde hazırladığımız çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum” şunları kaydetti;

 

İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli. Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır. Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir. Girişimcilere yönelik finansman olanakları genişletilmeli.  Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmeli. İş kurma ve iş yapabilme süreçleri hızlandırılmalı, bunaltıcı bürokratik engeller kaldırılmalıdır. Kredi kartı faizleri silinmeli; yerli malı ürünler teşvik edilmelidir. Bankaların pos cihazı komisyon oranları sıfırlanmalı ve para akışlarındaki gecikmeler kaldırılmalıdır. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır. Esnaf ve sanatkârlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmalıdır. Bunlar acilen atılması gereken adımlar. İnsanımızın, esnafımızın, asgari ücretli, çalışanlarımızın hızlı bir şekilde toparlanması ve bir nebze de olsa rahat nefes alabilmesi için hayata geçirilmesi gereken adımlar. Bunlar zor değil, yeter ki vatandaş odaklı politikalar esas alınsın. Yeter ki, insanımızın derdini, geçimini önceleyen kadrolar iş başında olsun. Herkesi bunları bu çağrımıza ortak olmaya davet ediyoruz” açıklamasını yaptı. (Haber Merkezi)

Bu haber 187 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum