‘Vatandaşın mutfağındaki yangın sönmedi’

CHP Edirne İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekilleri, 9 Ağustos’ta Edirne’de yapılacak olan CHP Meclis Grup Toplantısı programı hakkında bilgi verdi. İzmir Milletvekili ve Parti Meclis üyesi Ednan Arslan, toplantı günü tam kadro Edirne’de olacaklarını belirterek, Edirne’nin Cumhuriyet kenti olduğunu söyledi.

‘Vatandaşın mutfağındaki yangın sönmedi’

CHP Edirne İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekilleri, 9 Ağustos’ta Edirne’de yapılacak olan CHP Meclis Grup Toplantısı programı hakkında bilgi verdi. İzmir Milletvekili ve Parti Meclis üyesi Ednan Arslan, toplantı günü tam kadro Edirne’de olacaklarını belirterek, Edirne’nin Cumhuriyet kenti olduğunu söyledi.

‘Vatandaşın mutfağındaki yangın sönmedi’
04 Ağustos 2022 - 17:38

 
Enflasyon rakamları ile ilgili de konuşan Arslan, “enflasyon ve hayat pahalılığı artmaya devam ediyor. Bu yıl Ocak ve Haziran ayında yapılan iyileştirmelerle asgari ücretin artması da maalesef vatandaşın mutfağındaki yangını söndürememiştir. Çünkü tek adam rejimin ülkeyi getirmiş olduğu nokta yoksulluk, yolsuzluk ve insanların mutfağındaki yangındır.” dedi.
Program kapsamında toplantıdan 1 gün önce olan 8 Ağustos’ta Edirne’ye gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balkan Türkleri sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle düzenlenecek toplantıda bir araya gelecek.
9 Ağustos Salı günü ise Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın resmi açılışını gerçekleştirecek olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grubu toplantısına da başkanlık edecek. Kılıçdaroğlu, saat 13:30’da milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla yapılacak olan toplantıya katılacak.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası Saraçlar Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunacak.
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 9 Ağustos öncesi kentte yapacakları ziyaretlerle sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar, muhtarlar ve vatandaşları toplantıya davet edeceklerini belirtti.
“EDİRNE'DE ÇOK GÜÇLÜYÜZ”
İzmir Milletvekili ve Parti Meclis üyesi Ednan Arslan, Edirne’nin tarihi ve kültürüyle önemli bir başkent olduğunu söyledi. Arslan, “Edirne'de çok güçlüyüz, Edirne bir Cumhuriyet kentidir. Edirne Atatürk'ü ve Cumhuriyeti sonuna kadar koruyan, sahiplenen bir kent. Genel başkanımız da çok özen veriyor ve grup toplantılarının ikincisini Edirne'de yapıyor olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade etmek istiyorum. O gün tam kadro Edirne'de olacağız, o büyük buluşmada Trakyalı hemşerilerimizle buluşacağız. Maalesef ülkenin sorunları çok yoğun ve CHP olarak Anayasa'da belirtilen süreler içerisinde, doğru değerlendirilmesi, sahada olunması gerektiği, çalışılması gerektiği, vatandaşların sorunlarının daha görünür kılınmasını düşündüğümüz için bu grup toplantılarının seri halinde tekrar edilmesinin uygun olacağına parti yönetimi karar verdi. O niyetle de buradayız.” diye konuştu.
“BİZİM TALEBİMİZ ERKEN SEÇİMDİR”
Geçtiğimiz gün açıklanan enflasyon rakamları ile ilgili konuşan Arslan, taleplerinin erken seçim olduğunu belirtti. Arslan, “İstanbul Ticaret Odası'nın açıkladığı rakam yüzde 99, ENAK'ın açıkladığı rakam yüzde 70'lerin üzerinde, makyajlı TÜİK rakamlarıysa maalesef yüzde 70'lerde. Cumhurbaşkanımız ne demişti geçen sene Ağustos'ta? 'Ağustos ayından itibaren enflasyon düşüşe geçecek' demişti ama maalesef enflasyon ve hayat pahalılığı artmaya devam ediyor. Bu yıl Ocak ve Haziran ayında yapılan iyileştirmelerle asgari ücretin artması da maalesef vatandaşın mutfağındaki yangını söndürememiştir. Çünkü tek adam rejimin ülkeyi getirmiş olduğu nokta yoksulluk, yolsuzluk ve insanların mutfağındaki yangındır. En kısa sürede bizim talebimiz erken seçimdir, milletin hakemliğiyle bu işi bir an önce çözüyor olması lazım.” şeklinde konuştu.
“SKANDAL VE REZALETLE KARŞILAŞTIK”
KPSS sorularının çalındığa ilişkin iddialar hakkında da konuşan İzmir Milletvekili Arslan, “Skandal ve rezaletle karşılaştık. FETÖvari yöntemlerle sorular çalındı, KPSS'de gençlerimiz mağdur ediliyor, inceleme başlatıldığı söyleniyor ama asıl sorgulanması gereken şu; bu nasıl yerleşik bir hale geldi? Önceden FETÖ vardı onlar çalıyordu ama FETÖ'yü güya tasviye ettiler ama o anlayışlar halen devam ediyor, çocuklarımızın, gençlerimizden çalan bir iktidar halen görev başındadır. Yapılan bu uygulamalar toplum vicdanını kanatmaktadır.” ifadelerini kullandı.
“EDİRNE TARİHİ BİR TOPLANTIYA TANIKLIK EDECEK”
Edirne’nin tarihi bir toplantıya tanıklık edeceğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne tarihi bir toplantıya tanıklık edecek. Benim, hem yazılı kaynaklardan, hem kişisel bilgilerimle bildiğim Edirne'de bugüne kadar hiçbir siyasi partinin bu anlamda bu kadar büyük bir organizasyonu olmadı. CHP tüm meclis grubuyla beraber, tüm MYK ile beraber geliyor. O gün önce MYK toplantısı yapılacak AKM'de, ardından grup toplantısı olacak. Bu Edirne için anlamlı, kıymetli bir toplantı. Tabii ki mutluyuz, heyecanlıyız, Edirne'nin bu denli ağır ve içerikli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor olması, bizim uzun süredir resmi açılışını ertelemiş olduğumuz, Edirne'nin ilk kültür merkezinin de yapılacak olması, bizim için de anlamlı. Heyecanla genel başkanımızın, milletvekillerimizin ve MYK üyelerimizin gelmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
Toplantıya, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, İzmir Milletvekili Ednan Arslan, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat,  Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin,Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı katıldı.  (Haber-Fotoğraf: Ali KARAMAN)
 
 
 

Bu haber 162 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum