TÜ’de ilk kayıt Rektör Tabakoğlu’ndan

Trakya Üniversitesi’nde ilk kayıt töreni Trakya Üniversite Rektörü Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla Balkan Kongre Merkezi’nde başladı. Rektör Tabakoğlu, Tıp Fakültesini dereceyle kazanan Baha Tunca ve İsmet Çan’ın Üniversite kayıtlarını gerçekleştirdi.

TÜ’de ilk kayıt Rektör Tabakoğlu’ndan

Trakya Üniversitesi’nde ilk kayıt töreni Trakya Üniversite Rektörü Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla Balkan Kongre Merkezi’nde başladı. Rektör Tabakoğlu, Tıp Fakültesini dereceyle kazanan Baha Tunca ve İsmet Çan’ın Üniversite kayıtlarını gerçekleştirdi.

TÜ’de ilk kayıt Rektör Tabakoğlu’ndan
01 Eylül 2020 - 12:10

Trakya Üniversitesi’nde 2020-2021 eğitim öğretim yılı kayıtları dün itibariyle başladı. Trakya Üniversitesi’nin ilk öğrenci kaydını Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu gerçekleştirdi.  Öğrenciler kayıtlarını yüz yüze yapmak üzere sabahın erken saatlerinde Trakya Üniversite’ni Balkan Kongre Merkezine gelirken, ailelerde öğrencilerin yanında bulundu.
“ŞEHRİMİZE YENİ BİR ENERJİ GELİYOR”
 Öğrencilerin  online kayıt yaptırdığını belirten Tabakoğlu,” İsteyen yüz yüze tanışarak kayıtlarını yaptırabiliyor” dedi.  Trakya Üniversitesine ilk kayıt yaptıran öğrenci Tıp Fakültesini kazanan Mühendislik Fakültesi Dekanı Yılmaz Çan’ın oğlu İsmet Çan oldu. Tabakoğlu, Tıp Fakültesine en yüksek puanla giren Tıp Fakültesi 1’ncisi Baha Tunca’nın da Üniversiteye kaydını gerçekleştirdi.
Öğrencilerin heyecan içinde kayıtlarını yaptırdıklarını söyleyen Tabakoğlu, “Üniversitemize, şehrimize yeni bir enerji geliyor. Gencecik evlatlarımız umutla heyecanla kayıtlarını yaptırıyorlar. Pek çoğu online yaptırıyor ama isteyen yüz yüze tanışarak kayıtlarını yaptırabiliyor.  Trakya Üniversitesi bölgenin en eski en köklü eğitim kurumu. Bir yandan mezunlarımızı verirken diğer yandan liseden mezun olmuş evlatlarımızı alıyoruz. Onları hayata en iyi şekilde hazırlayıp meslek sahibi yapıyoruz. İlk kaydımız bizim için özel çünkü mühendislik fakültesi dekanımız yılmaz çan hocamızın evladı tıp fakültesini kazandı. Çok iyi bir puanla ilk tercihi olarak kazandı. Bizden yetişen hocalarımız şimdi dekanlar evlatları da bu kuruma geliyorlar. Kendi evlatlarımızın okuyacağı üniversite, kendi yakınlarımızın tedavi olacağı hastane bunun en güzel örneği kendi evlatlarımızın okuyacağı üniversiteye canla başla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
“GÜZEL GÜNLER GÖRMEYİ PLANLIYORUM”
İlk tercihi olan Trakya Üniversitesini kazanan İsmet Çan mutlu olduğunu belirtti. Çan,”Buraya geldiğim için çok mutluyum. İnşallah Üniversite dönemim güzel geçecektir. Bu sene hastalıktan dolayı belki hastalıktan bu sene zor olabilir ama inşallah güzel günler görmeyi planlıyorum” dedi.
Mühendislik Fakültesi dekanı Yılmaz Çan, Trakya üniversitesinin her geçen yıl ileriye gittiğinin altını çizdi. “ Ben de 30 sene önce bu Üniversiteden mezun oldum. Uzun zamandır da bu Üniversiteye öğretim elemanı olarak hizmet veriyorum. Oğlumun burayı tercih etmesinde hiç endişe etmedim çünkü Üniversitemi biliyorum. Her geçen gün ileriye gidiyor. Tüm öğrencilere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.  
“DOKTOR OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”
Anne Elif Çan ise oğlunun mezun olup doktor olmasını temenni ettiklerini söyledi. “Eşimin okuduğu bu okulda daha sonra dekan olması sonrasında oğlumun burayı kazanıp tercih etmesi inşallah buradan da mezun olup doktor olmasını canı gönülden temenni ediyorum” dedi.
“ULUSLAR ARASI STANDARTTA BİR TIP EĞİTİMİ ALACAKLAR”
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr. Ahmet Muzaffer Demir ise Tıp Fakültesi öğrencilerinin uluslar arası standartta bir eğitim alacaklarını belirtti. Demir, “Öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Bu sene 220 ÖSYM kontenjanımız var. 6 lise birincisi kontenjanımız var. 50 yabancı uyruklu öğrenci kontenjanımız olacak ve yatay geçişlerimiz olacak. Ben öğrencilerimize Tıp Fakültesi olarak tekrar hoş geldiniz diyorum. Özellikle 1’ncileri 2’ncileri 3’ncüleri 220’ncileri hepsi canı yürekten kutluyorum. Şundan emin olsunlar uluslar arası standartta bir tıp eğitimi alacaklar. Eminim onlarda araştırarak yazmışlardır. Bu konuda içleri rahat olsun Rabaratuar olanakları, uzaktan eğitim olanakları, hastane olanakları bunun dışında davranışsal, sosyal ve beşeri  bilimler dersleri ile ilgili uluslar arası bir eğitim alacaklarını ve 6 yıl sonra da canı gönülden mezun edeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.
Aldığı puan ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 1’ncisi olarak kaydını yaptıran Baha Tunca, zor bir serüvenin ardından burada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tunca,“Zor bir sürecin ardından burada olmak çok güzel. Başka okullar varken burada olmakta çok güzel çünkü evimde okuyacağım. İyi bir okul olduğunu biliyordum zaten araştırmıştım. Her şey için teşekkür ederim”  dedi.
Baha Tunca’nın annesi Alev Tunca ise ; “Zorlu bir süreçte oğlumuzun yanındaydık bizi de gururlandırdı. Hayattaki en güzel şey budur” dedi.


Rektör Tabakoğlu stantları gezerek görevlilere başarılar dilediği sırada Trakya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Sekreteri Ülküş Eren, yeniden Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne seçilen  Tabakoğlu’na kendisinin çizmiş olduğu kara kalem çalışmasını hediye etti. Bu durum karşısında Tabakoğlu, Eren’e teşekkür etti.
Bu kapsamda öğrenciler 06 Eylül tarihine kadar e-kayıt işlemleri, 05 Eylül tarihleri arasında ise şahsen kayıt işlemleri yapılabilecek.     (Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK)
 
 

Bu haber 1060 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum