‘Trafik sorunu zamlarla çözüldü’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Edirne Belediyesi ve İlçe belediyelerinin yaptığı çalışmalardan gurur duyduğunu ifade ederek, belediyelerin harikalar yarattıklarını söyledi. CHP’li belediyelerin vatandaşın taleplerini yerine getirdiğini dile getiren Torun, tek kuruşun israf edilmediğini söyledi.

‘Trafik sorunu zamlarla çözüldü’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Edirne Belediyesi ve İlçe belediyelerinin yaptığı çalışmalardan gurur duyduğunu ifade ederek, belediyelerin harikalar yarattıklarını söyledi. CHP’li belediyelerin vatandaşın taleplerini yerine getirdiğini dile getiren Torun, tek kuruşun israf edilmediğini söyledi.

‘Trafik sorunu zamlarla çözüldü’
13 Ocak 2022 - 09:15


Gelen zamlarla birlikte trafik sorununun çözüldüğünü ifade eden Torun, “Çözülemez trafik sorununu çözdüler, artık kimse otomobiline binip bir yere gidemez hale geldi.” Diyerek gelen zamlara tepki gösterdi.
CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Yerel Yönetimler Heyeti Üyeleri Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Edirne’ye geldi. Torun, 2 gün boyunda hem il ve ilçe teşkilatlarını hem de vatandaşları ziyaret edeceklerini ifade etti.
Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Torun, Edirne’nin kendileri için çok önemli olduğunu vurgularken, Edirne belediyesi başta olmak üzere ilçe ve belde belediyelerin harikalar yarattığına dikkat çekti.Torun, “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere ilçe ve belde belediye başkanlarımız da Edirne’mizde gerçekten harikalar yaratıyorlar. Bu ülkeyi yönetenlerin hükümete olanların her türlü baskısına engellemesine, her türlü kamu kaynaklarını kapatmasına rağmen onlar vatandaşımızın her kuruşunu değerlendirerek vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne odaklandılar. Asla ve asla israf etmiyorlar. Vatandaşımızın en önemli talebi ne ise onları yerine getiriyorlar.” Dedi.
“VERGİLER ADALETSİZCE DAĞITILIYOR”
Hükümetin topladığı vergilerin belediyelere adaletsiz şekilde dağıtıldığı iddiasında bulunan Torun, “Bir iktidar var, devletin vatandaşlardan topladığı vergileri yediğimiz ekmekten içtiğimiz sudan alınan vergileri maalesef adaletsizce dağıtıyor. Kamu kaynaklarını sadece ve sadece kendiyakınlarına, Cumhur ittifakı belediyelereveriyor.  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı araç yardımı yapıyor, araç yardımlarının yüzde 97si Cumhur ittifakına, yüzde 3’ü sadece diğer partilere mensup belediyelere bunun içinde bağımsız var, diğer siyasi partiler var. Bu haksızlığı dile getirdiğimiz zaman Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 432 milyon yardım yaptı. Hangi belediyeler bu yardımlar yapıldı diye soruyoruz. Maalesef şu ana kadar bir açıklama alamadık. Milletin alın terinden ödediği vergiler ile oluşan bu kaynağı maalesef açıklamıyorlar.” İfadelerini kullandı.
“BİZİM BELEDİYELERİMİZ TIKIR TIKIR ÇALIŞIYOR”
CHP’li belediyelerin tıkır tıkır çalıştığını ifade eden Torun, “Bir de Türkiye Belediyeler Birliği var. AK Parti’li bir belediye başkanının başkanlığını yaptığı ve ona bağlı genel sekreterliğin yürüttüğü, belediyelerin gelen paylardan kesilerek oluşan bütçe ile harcama yapan bir belediyeler birliği var. Yüzde 50’sinden fazlasını bizim belediyelerimizkaynak verdiği halde maalesef kaynakların yüzde 5’ni dahi alamaz durumdayız. Bunu ile ilgili her türlü hukuki ve idari süreci takip ediyoruz. Bu milletin hakkını kesinlikle onlara yedirmeyeceğiz. Bizim belediyelerimiz tıkır tıkır çalışıyor. Bu durum Erdoğan’ı da rahatsız ediyor. İstanbul ve diğer belediyelerimizi almamızı kaldıramadı.  Siz belediyelerimizi cezalandırmaya çalışıyorsunuz ama asıl cezalandırmak isteğiniz milletimiz. Bugüne kadar ne yaptıysanız olmadı bundan sonrada olmayacak.” Diye konuştu.  
“46 KEZ ZAM GELDİ EL İNSAF”
Son dönemde gelen zamlara dikkat çeken Torun, akaryakıta 46 kez zam geldiğine dikkat çekti. Torun, “Artık zam hükümeti oldular. Sabah kalkıyorlar zam, akşam yatıyorlar zam. Bizim cebimizden sürekli paralar çıkıyor, maliyetler artıyor. Ama onların umrunda mı bu millet? Bu vatandaş onların umrunda mı? Elektriğe 3 kez zam geldi. Yüzde 85 tarifeler zamlandı. Doğalgaza 8 kez zam geldi, yüzde 48 zamlandı. Akaryakıta tam 46 kez zam geldi el insaf. Büyükşehirlerde trafik sorununa çözüm buldular. Çözülemez trafik sorununu çözdüler, artık kimse otomobiline binip bir yere gidemez hale geldi.” Açıklamasında bulundu.
“HALKIN İKTİDARINI GÖREVE GETİRECEK”
Millet ittifakının ilk seçimde iktidara geleceğini öne süren Torun, Türkiye’nin çözümleyecek sorununun olmadığını söyledi. Torun, şöyle konuştu; “Milletimiz artık gerçeği görüyor. Önümüze en yakın zamanda sandık geldiğinde orda da gösterecek. Millet İttifakını, halkın iktidarını göreve getirecek ve bu ülkede barış içinde, huzur içinde yaşayacağız. Bu ülkenin çözülmeyecek sorunu yok. Trakya’mız, Anadolu’muz var, bereketli topraklarımız var. Birikimli insanlarımız var. Çalışıyoruz, üretiyoruz. Katma değer yaratıyoruz. Ama bizim yarattığımız bu değerler başkalarının cebine gidiyor. Ya Londra’daki bir avuç insanın cebine ya da bu ülkedeki maalesef bir avuç çetenin cebine gidiyor. Eğer bu ülkenin kaynaklarını adaletli paylaşmış olsaydık bugün yaşadığımız hiçbir sorunu yaşamazdık.” 
Gerçekleşen basın açıklamasına, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP'li ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.
Basın açıklamasının ardından partiye üye olan vatandaşlara rozetleri takıldı. (Haber-Fotoğraf: Ali KARAMAN)
 
 

Bu haber 155 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum