Terziler Odası başkanlığına 2 aday  

Yaklaşık 500’e yakın üyesi bulunan Edirne Terziler Odası 29 Ocak 2022 tarihinde olağan genel kurul yapacak. Gerçekleşecek kongrede mevcut başkan Hakan Fındıklı ve yönetim kurulu üyesi Murat Çakal, başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Terziler Odası başkanlığına 2 aday  

Yaklaşık 500’e yakın üyesi bulunan Edirne Terziler Odası 29 Ocak 2022 tarihinde olağan genel kurul yapacak. Gerçekleşecek kongrede mevcut başkan Hakan Fındıklı ve yönetim kurulu üyesi Murat Çakal, başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Terziler Odası başkanlığına 2 aday  
14 Ocak 2022 - 09:30

29 Ocak Cumartesi Günü Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Binası’nda yapılacak olağan genel kurulda başkanlık için 2 aday yarışacak. Mevcut başkan Hakan Fındıklı ve oda üyesi Murat Çakal, yapılacak seçimde başkanlığa aday olduğunu belirtti.
“TEKNOLOJİYİ İYİ KULLANMAK İÇİN ADAY OLDUK”
Teknolojiyi daha iyi kullanmak ve odayı gençleştirmek amacıyla başkanlığa aday olduğunu ifade eden Murat Çakal, “45 yaşındayım 30 senedir ticaretle uğraşıyorum. 15 sene tezgahtarlık, 16 senedir ise kendi iş yerimi açtım. 3 dönemdir yönetim kurulu üyesiyim. Odamızı genişletmek, gençleştirmek için arkadaşlarımızla aday olduk. Edirne ve Odamız için hakkımızda ne ise hayırlı olsun. Ben ve ekip arkadaşlarım teknolojiyi daha iyi kullanmak açısından aday olduk. Esnaf ve Sanatkarlarımızın faydalanması için bazı projeler üstünde çalışıyoruz. 500’e yakın üyemiz var. Üyelerimizi ziyaret ediyoruz, fikirlerini, taleplerini ve sıkıntılarını dinliyoruz. Esnaf ve Sanatkarlarımızın tercihi bizden yana olursa en kısa sürede sözlerimizi yerine getirmek için mücadele ediyoruz.” diye konuştu.
“SEÇİMLERİMİZ DEMOKRASİ ŞÖLENİDİR”
Mevcut başkan Hakan Fındıklı ise üyeleri oy kullanmaya davet etti. Fındıklı, “ “Edirne Terziler Odası 29 Ocak Cumartesi günü saat 12:00’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Binası’nda olağan genel kurulunu yapacaktır. Biz tüm üyelerimizi oy kullanmaya davet ediyoruz. İnşallah katılımın yüksek olduğu, demokrasinin kazandığı bir seçim olur. Seçimlerimiz demokrasi şölenidir. Bu şölene üyelerimizin tamamını davet ediyoruz. Biz yönetimimizle birlikte yeniden adayız. 3 dönemdir adayız bu dördüncü dönem olacak.” Dedi.
“PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK”
İstihdama yönelik projeler yaptıkları belirten Fındıklı, seçildikleri takdirde E-Ticaret konusunda toplantılar yapacaklarını dile getirdi. Fındıklı, “Bu dönem içerisinde 600’e yakın kişiyi istihdama yönelik eğittik ve onları fabrikalara yerleştirdik. Hali hazırda yaklaşık 400 kişi aktif çalışıyor. Bu terziler odası ve Edirne için çok önemli. Edirne ekonomisi için çok önemli. Bunların her biri maaş alıp sokaklarda harcıyorlar. Evlerine ve kendilerine katkı sağlıyorlar. Önümüzdeki dönemde bu projelerimiz devam edecek. Bunun dışında ne yapabiliriz onu düşünüyoruz. Bizim odalarımızda hali hazırda E-Ticaretle ilgili üyelerimiz var. Biz 2018 yılında pandemiden önce bunu planlamıştık. Bizim üyelerimizin tamamı perakende satışla ilgilenen, adımız terziler odası olsa da konfeksiyoncular, ayakkabıcılar, süpürgeciler, hediyelik eşyacılar bu grupların hepsi bizim odamızda kayıtlı üyelerimiz. Bunların dışında 80 üyemiz terzi. Biz bunlarla ilgili E-Ticaret, E-Satış noktasında ne yapabiliriz onun peşindeyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde tekrar seçilir, üyelerimizin takdiriyle göreve gelirsek bu 38 kişiden başlayarak, onlarla toplantılar düzenleyerek bu işin eksikliklerini, fazlalıklarını oturup tartışarak onların ihtiyaçlarına yönelik bu yolda bir proje daha yapmak istiyoruz. “ şeklinde konuştu.  (Haber-Fotoğraf: Ali KARAMAN)
 
 

Bu haber 160 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum