Siyasilerden Kurban Bayramı mesajları

Siyasilerden Kurban Bayramı mesajları

Siyasilerden Kurban Bayramı mesajları
29 Temmuz 2020 - 18:29
Reklam

Edirne’de Kurban Bayramı nedeniyle dolayısıyla AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı mesaj yayımladılar.
AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Dr. Fatma Aksal mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.
Vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin kurbanlarının makbul, dualarının kabul ve insanlarımızın birbiri arasındaki muhabbetlerinin daim olmasını diliyorum.
Dünyada pek çok ülkenin sağlık sisteminin iflas ettiği, ekonomilerinin altüst olduğu bir dönemde yaşanan Kurban Bayramında vatandaşlarımızın bayramı tam anlamıyla hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.
Bu duygularla, Kurban Bayramınızı en içten duygularımla bir kez daha kutluyor, bayramın ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.”
CHP EDİRNE MİLLETVEKİLİ DOÇ. DR. GAYTANCIOĞLU’NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Milletvekili Okan Gaytancıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini verdiğimiz bayramlarımızı ulusça yaşadığımız zorluklar nedeniyle buruk bir biçimde kutluyoruz.
Kovid 19 salgını yüzünden bayramlarımıza özel birçok âdeti yerine getiremiyoruz. Hem kendimiz hem de sevdiklerimizin sağlığına iki kat özen göstermemiz gereken günlerden geçiyoruz. Yine de bu günler, yanlarına gidemesek, kucaklaşamasak da sevdiklerimizi arayıp seslerini duymak, böylece yarınlara hep birlikte umutla bakmak için bir fırsattır.
Bu zor ve karanlık günleri aşacak, yeniden bayramları bayram gibi yaşayacağız. Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olanların, ne korkacakları bir zorluk ne de aşamayacakları bir engel vardır.
Ulusça kutlamakta olduğumuz Kurban Bayramının ülkemize dayatılan bölücü, dışlayıcı, kindar dilden ve düzenden kurtulmamız için fırsat olmasını diler; yurttaşlarımıza birlik, kardeşlik ve dayanışma içinde sevdikleriyle birlikte, sağlık ve huzur içinde geçirecekleri nice bayramlar dilerim.”
“KURBAN BAYRAMINIZI GÖNÜLDEN KUTLARIM”
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Kurban Bayramı’nın, Türk Milletine ve İslam alemine sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileyerek, “Milli birlik ve beraberliğimizin en yüksek seviyede tezahür ettiği, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu, hoşgörü ve barışın en yoğun şekilde yaşandığı özel günlerimizden Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.” dedi.
Başkan İba, Kurban Bayramı’nın tüm Müslümanlar için ibadet olduğunu belirterek, Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanlarla, yapılan hayırlar, akraba ziyaretleriyle huzurlu bir şekilde geçirilmesi temennisinde bulundu.
Başkan İba, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“İçinde bulunduğumuz bu yeni süreçte milletçe birbirimize daha çok kenetlenmemiz gerekiyor. Kontrollü sosyal hayat çerçevesinde bir bayram geçirelim. Unutmayalım ki virüs hala devam ediyor. Sosyal mesafemize ve maske takmamıza özen göstereceğimiz bir bayram olsun. Dilerim ki bu bayramla bunu da atlatırız. “
İba, “şehit ailelerimizin, gazilerimizin, Edirneli hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın ülkemizle birlikte tüm dünya devletlerine başta sağlık, barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.
“BAYRAMLARIMIZ SEVGİ VE KARDEŞLİK DUYGULARIMIZIN YOĞUNLAŞTIĞI ÖZEL GÜNLERDİR”
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Dini Bayramlarımız Barış, Sevgi ve Kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı özel günlerdir” dedi.
 Pekcanlı mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatmak toplumun bireyleri olarak bizlerin sorumluğumuz altındadır. Bu nedenle yurttaşlarımızın, ülkemizdeki özgürlükçü ortamın değerini iyi bilmeleri, çağdaş yaşam biçiminden ödün vermemeleri gerekmektedir.
Kendilerini çağdışı ve ham hayallere kaptıranların, ülkemizi Ortaçağ zihniyetine döndürmek isteyenlerin yaptıkları planların asla gerçekleşmeyeceğine, buna asla olanak bulamayacaklarına olan inancımı belirtmek istiyorum.
Vatandaşlarımızın sağduyusu ve ülkesine bağlılığı, Cumhuriyet'in tüm kazanımlarının korunması ve yaşatılmasının en büyük güvencesidir.
Kurban Bayramı'nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor,
 Barış, güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha coşkulu ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyorum.”                                              
(Haber Merkezi)
 
 

Bu haber 1249 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum