Plak hobisi ticarete yöneltti

Edirne’de bulunan hediyelik eşya dükkânında küçük yaştan beri plaklara merak salan Plakçı Şeref Bozkurt, plakların bir yaşam biçimi olduğunu söyledi.

Plak hobisi ticarete yöneltti

Edirne’de bulunan hediyelik eşya dükkânında küçük yaştan beri plaklara merak salan Plakçı Şeref Bozkurt, plakların bir yaşam biçimi olduğunu söyledi.

Plak hobisi ticarete yöneltti
08 Haziran 2020 - 18:47
Reklam

Antika olarak elinde bulunan pikaplar ile taş plakların hem satışını yapıp hemde koleksiyonerlik yaptığını ifade eden Bozkurt,”Plaklara ve antikalara olan ilgim, bu işletmeyi açmama sebep oldu. Zaten hoşuma giden bir meslekti antika ve plaklarla uğraşmak. Plaklar benim için biraz daha önemli dünyanın her yerine giderim plak almak için yeter ki plak olsun” dedi.
Edirne’de bir pasajda hediyelik eşya dükkanı olan Plakçı Şeref Bozkurt, “Daha önce hediyelik eşya sektöründe uğraşırken, plaklara ve antikalara olan ilgim yüzünden bu işletmeyi açtık. Zaten hoşuma giden bir meslekti antika ve plaklarla uğraşmak. Plaklar benim için biraz daha önemli dünyanın her yerine giderim plak almak için yeter ki plak olsun. Tabi biz bu işin ticaretini yapıyoruz, ancak satmaya kıyamadığım bir sürü plağım var. Örneğin Cem Karaca, Edip Akbayram birkaç tane nadir plaklarım var, onları kesinlikle satmıyorum. İmzalı plaklarım da var onlar bana tamamen hatıra. Plakçılık güzel bir meslek, eski hatıraları bulmak eski 1950’lerden 1960’lardan 1970’lerden ürünleri bulmak benim için heyecan verici” dedi.
“PLAK BENİM İÇİN ARTIK BİR YAŞAM BİÇİMİ OLDU”
Plak’ın bir yaşam biçimi olduğunu söyleyen Bozkurt, “plakla yatıp plakla kalkıyorum. İnternetten araştırıyorum, hususi kişilere gidiyorum, onlar plaklar için beni arıyorum. Dediğim gibi plak için dünyanın her yerine giderim. Yeter ki plak olsun” ifadelerini kullandı.
“SATMASAM DA TOPLAMAK HOŞUMA GİDİYOR”
Dükkanda eski kasetlerimiz var.Bilindik kişilerinde kasetleri bulunmakta. Onun dışında eski radyolarımız var Fm’li ve Fm’siz, plak çalmak için eski pikaplarımız var, elektronik orgumuz var, ufak tefek antika biblolarımız, gramafonlarımız ve daktilolarımız var. Bunların hepsi eski dönem ürünler. Bu ürünleri satmasam da toplamak hoşuma gidiyor. Daha depo da bile bir sürü ürünüm bulunmakta” dedi.
Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK
 
 

Bu haber 28257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum