Kukla Festivali’ne yoğun katılım

Keşan Belediyesi’nin Keşan’ın kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında organize ettiği Çocuk Oyunları ve Kukla Festivali, Cuma gününe kadar devam edecek.

Kukla Festivali’ne yoğun katılım

Keşan Belediyesi’nin Keşan’ın kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında organize ettiği Çocuk Oyunları ve Kukla Festivali, Cuma gününe kadar devam edecek.

Kukla Festivali’ne yoğun katılım
24 Mayıs 2022 - 17:12

 
 
Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinlikler, Kültür ve Turizm
Bakanlığı’nın katkılarıyla yapılıyor. Saat 21.00’de başlayan etkinliklerin ilk gününe, çocuklar aileleri ile büyük ilgi gösterdi.
 
Etkinlikte sahneye çıkarak alanda bulunanlara selamlama konuşması yapan Keşan Belediye
Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Çocuklarımız Çocuk Oyunları ve Kukla Festivalimizi çok sevdi.
Çocuklarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız için kuklalar, harika gösteriler, muhteşem eğlencelerle dolu bir festival hazırladık. Kukla festivalinde çocuklarımız ve hemşehrilerimizle farklı bir eğlence deneyimi yaşıyoruz. Biz 27 Mayıs’a kadar her akşam Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde olacağız. Kukla gösterileri, geleneksel çocuk oyunları, balon gösterileri ve atölyeleri, hediye dağıtımları ile çok güzel ve eğlenceli saatler geçirmek için ailelerimizi çocuklarıyla birlikte bu festivale davet ediyoruz.” dedi.
 
“ÇOCUKLAR ÜLKEMİZİN YARINLARI”
Helvacıoğlu, çocukların boş vakitlerini en iyi şekilde aileleriyle değerlendirmesi için Keşan Belediyesi olarak her zaman görev başında olduklarının altını çizerek, “Çocuklarımızın sevincini ve neşesini artırmak, onlarla paylaşmak için bu festivali düzenledik. Festivalimizle çocuklarımız el becerilerini geliştirecek, hayal güçlerini yansıtma fırsatı bulacaklar. Çocuklarımız arasında arkadaşlık ve dayanışma duyguları pekişecek. Çocuklarımız, unutulmaya yüz tutan oyunlarımızla ve sanatsal faaliyetlerimizle buluşacaklar. Çocuklarımız kadar ailelerimizin de keyifle izleyeceği ve beğeneceği bir festival haftası bizleri bekliyor. Son dönemdeki vizyonumuzla Keşan’daki çocuklarımıza hiçbir eksikliği yaşatmadan daha modern ve daha kaliteli bir yaşam oluşturma gayretimizi Keşan Belediyesi olarak sürdürüyoruz. Uçurtma Şenliğimizi gerçekleştirdik ve 4 binden fazla ziyaretçimizi ağırladık. Bir önceki hafta Bilim Şenliğimizde binlerce çocuğumuzu belediyemizde ağırladık. Gösterdikleri ilgi nedeniyle tüm hemşehrilerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Çocukların ülkenin yarınları olduğunun altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi:
“Çocuklarımız için ne yapsak az. Çocuklarımızın bir gülüşü için her şeye değer. Çocuklarımızın yüzündeki tebessüm bizi mutlu etmeye yetiyor. Yarınlarımız olan kıymetli evlatlarımızın yetiştirilmesindeki emeği için değerli anne ve babalarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Daha nice güzel ve keyifli hizmetlerde tekrar buluşmak dileğiyle.”  (Haber Merkezi)
 

Bu haber 142 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum