Jandarma’dan fatura operasyonu

Edirne ve Tekirdağ’da sahte fatura düzenlediği tespit edilen 8 şüpheli şahıs yakalandı.

Jandarma’dan fatura operasyonu

Edirne ve Tekirdağ’da sahte fatura düzenlediği tespit edilen 8 şüpheli şahıs yakalandı.

Jandarma’dan fatura operasyonu
22 Şubat 2020 - 00:06

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyon kapsamında şüphelilerin düzenledikleri evraklarla KDV indirimi aldıkları ve devleti 15 milyon TL zarara uğrattıkları belirlendi. Şüpheli adreslerde Jandarma tarafından yapılan araştırmada 6 bin 450 adet fatura ve 8 adet yevmiye defterine el konuldu.
Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan araştırmalar neticesinde, Edirne ve Tekirdağ illerinde faaliyet gösteren bazı şirketlerin, firmaların fatura ve kaşelerinin sahtesi ile naylon fatura düzenlediği tespit edilerek operasyon gerçekleştirildi.
“Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi Belgede Sahtecilik, Vergi Usul Kanununa Muhalefet” suçunu işlediklerinin tespit edilen Edirne’de 6, Çorlu’da 1, Çerkezköy’de 1 olmak üzere toplamda 8 işyerine operasyon düzenlendi. Şüphelilerin düzenledikleri evraklarla KDV indirimi aldıkları ve devleti 15 milyon TL zararı uğrattıkları belirtilirken 8 işyerinden toplamda 8 şüpheli gözaltına alındı. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yakalanan şüpheliler hakkında soruşturma başlatılırken işyerlerinde yapılan araştırmada 6 bin 450 adet fatura ve 8 adet yevmiye defterine el konuldu. (Haber Merkezi)
 
 
 
 
 
 
 

Bu haber 632 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum