İŞKUR'dan engellilere hibe desteği

Çalışma ve İş Kurumu Edirne İl Müdürü Şengül Çildam, engellilerden kendi işini kurmak isteyenlerin toplamda 65 bin TL'ye kadar hibe desteğinden faydalanabileceğini açıkladı.

İŞKUR'dan engellilere hibe desteği

Çalışma ve İş Kurumu Edirne İl Müdürü Şengül Çildam, engellilerden kendi işini kurmak isteyenlerin toplamda 65 bin TL'ye kadar hibe desteğinden faydalanabileceğini açıkladı.

İŞKUR'dan engellilere hibe desteği
10 Temmuz 2020 - 17:48
Reklam

Çalışma ve İş Kurumu Edirne İl Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen engellilere ve engellilerin işe uyumları ile istihdamlarını sağlayacak projelere Kurum tarafımdan karşılıksız hibe desteği verileceğini duyurdu.   
Çalışma ve İş Kurumu Edirne İl Müdürü Şengül Çildam, kendi işini kurmak isteyen engellilere ve engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız hibe desteği verileceğini, özellikle sivil toplum kuruluşları ve işverenler engellilerin işe yerleşmesini veya işe uyumlarını artıracak projeleri hazırlamaları halinde finansal destek verileceğini, söz konusu fonun yönetiminden sorumlu olan Komisyona sunulacak projeler ile girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlerin toplamda 65 bin TL'ye kadar hibe desteğinden faydalanabileceğini açıkladı.
“DESTEK VERİLECEK ALANLAR”
Engellilere yönelik Hibe Desteği Programı kapsamında destek verilecek alanlar ise şunlardır; 1.Kuruluş işlemleri Desteği: işyeri kuruluşu için yapılan resmi işlemler, onaylar, izinler, ruhsatlar ve sigorta gibi masraflar için en fazla 5 bin lira. 2’nci İşletme Gideri Desteği; Sözleşme imza tarihinden sonra 12 ay süre ile belge karşılığı olarak işletme giderlerinin (su, elektrik, ısınma, iletişim, kira ve tanıtım) yüzde altmışını geçmeyecek şekilde yıllık toplamda en fazla 15 bin lira. 3’ncü Kuruluş Desteği;  Sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım, ofis malzemesi gibi maliyetler için vergiler dahil en fazla 45 bin lira.
Başvuranlar, www.iskur.gov.tr adresinde bulunan Başvuru rehberinde belirtilen kurallara uygun hazırlanacak projelerini 17 Temmuz 2020 tarihine kadar bulundukları ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine, elden veya posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir. Tüm paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan Komisyon tarafından değerlendirilecek olan projelerden uygun olanlara finansal destek verilecektir. Çalışma ve İş Kurumu Edirne İl Müdürlüğünden, 444 75 87 ve ALO 170 numaralı telefonlardan ayrıntılı bilgi alınabilir. (Haber Merkezi)
 

Bu haber 926 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum