İba, Lalapaşa’da ziyaretlerde bulundu

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve beraberindeki heyet Lalapaşa’da birtakım ziyaretlerde bulundu.

İba, Lalapaşa’da ziyaretlerde bulundu

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve beraberindeki heyet Lalapaşa’da birtakım ziyaretlerde bulundu.

İba, Lalapaşa’da ziyaretlerde bulundu
11 Haziran 2021 - 09:05

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, geçtiğimiz günlerde ilçe başkanları ile yaptığı toplantıdan sonra devam eden çalışmaları yerinde incelemek için Uzunköprü’nün ardından bu kez de Lalapaşa İlçesi’ni ziyaret etti. Başkan İba ve beraberindeki heyeti, AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanı Erhan Ayyıldız ve çok sayıda partili karşıladı.İbave beraberindekilerin ilk durağı AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanlığı oldu. İlçe Başkanı Erhan Ayyıldız ve ilçe teşkilatı ile projeleri değerlendirdiklerini aktaran İba, Lalapaşa için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
 
“ESNAFIMIZIN, BU ÜLKE İÇİN DEĞERİ ÇOK BÜYÜK”
 
Parti teşkilatının ardından Başkan İba, esnafları ziyaret etti. Esnafların sorunlarını dinleyerek fikir alışverişinde bulunan İba,  “Biz AK Parti olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 yılı hedeflerimize yürürken, gücüne en çok güvendiğimiz meslek gruplarından Esnaflarımızla gönül gönüle, onlara tüm gücümüzle destek olarak ilerlemeyi ilke edinmiş bir partiyiz. Üreten, çalışan, ekonomimize can veren esnafımız her zaman göz bebeğimizdir ve öyle olmaya devam edecektir. Esnafımızın, bu ülke için değeri büyük.” Dedi.
Esnafların dertlerini dinlemek, önerilerini almak için her fırsatta sokağa çıktıklarını ifade eden Başkan İba, esnaflara işlerinde kolaylıklar diledi. İşyerlerini ziyaret ederek dertlerinin dinlemelerinden son derece memnun olan esnaflar, Başkan İba’ya teşekkür etti.
Hibe desteği ödemeleri başladı
Hibe desteğine başvuran esnafların ödemelerinin bugün başladığı müjdesini veren İba, “3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemesi, başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle, bugünden itibaren esnafımızın banka hesaplarına yatırılmaya başlandı. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
 
İba, ilçe meydandaki çay bahçelerinde vatandaşlar ile bir araya gelerek sohbet etti. Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek not alan İba, “Çay bahçesinde hemşehrilerimle görüştük, sohbet ettik, hal hatırlarını sorduk. Ülkemizde pandeminin olumsuz etkileri hızla ortadan kalkarken, vatandaşlarımız bu güneşli günlerde umut dolu.” Dedi.
Kaymakam Çakal’a ziyaret
Ardından Başkan İba ve beraberindeki heyet Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal’ı ziyaret etti. Ziyarette pandemi süreci ve projeler ile alakalı istişarelerde bulunuldu.
 
Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan ile de bir araya gelen İba, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.Lalapaşa’yı hep birlikte daha güzel yerlere getireceklerini söyleyen İba, Başkan Arslan ve ekibini salgın sürecinde özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.İba ve beraberindeki heyet, ardından sırasıyla Ziraat Odası ve Esnaf Odası’na giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı.  (Haber Merkezi)
 
 
 

Bu haber 178 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum