‘Hastane var ama içinde doktor yok’

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, sağlık sisteminde ciddi sıkıntıların olduğunu belirterek, Keşan ilçesinde vatandaşların doktor bulmakta zorlandığını söyledi.

‘Hastane var ama içinde doktor yok’

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, sağlık sisteminde ciddi sıkıntıların olduğunu belirterek, Keşan ilçesinde vatandaşların doktor bulmakta zorlandığını söyledi.

‘Hastane var ama içinde doktor yok’
18 Mayıs 2022 - 16:46

 
Merkezde bulunan doktorların arabayla ilçelere giderek hizmet vermeye çalıştıklarını ifade eden Pekcanlı; “Bir çok devlet hastanesi yapıldı, yepyeni binalar ama içerisine bakıyorsunuz doktor yok, alet edevat yok. Bugün Keşan'dan, Enez'den, İpsala'dan bir sürü insan Edirne merkeze geliyor ve doğal olarak buradaki sistem de tıkanıyor. İnanın Keşan, İpsala ve Enez bölgesi ağlanacak durumda” dedi.
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, parti binasında düzenlenen basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
“YOL ARKADAŞIMIZI SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ”
Pekcanlı, bir gazetecinin İYİ Parti’nin Edirne İl Örgütü’nün kapatılması ile ilgili bir sorusu üzerine ‘Yol arkadaşımızı sağlıklı bir şekilde yanımızda görmek istiyoruz’ cevabını verdi.
İYİ Parti Edirne İl ve İlçe başkanlıklarında kısa sürede görevlendirme yapılmasını temenni eden Pekcanlı; “Diğer partilerin iç işleyişiyle ilgili açıklama yapmak çok doğru olmayacaktır, İYİ Parti için de bunu söyleyebilirim. Sadece CHP İl Başkanı olarak İYİ Parti kurulduğunda da CHP il başkanıydım. Onlar kadar aslında biz de mücadele ettik, yol arkadaşlarımızın sağlıklı bir şekilde bu yola devam etmesini en çok herhalde millet ittifakı içinde isteyen il başkanı benimdir. Umarım İYİ Parti kısa sürede görevlendirmelerini yapar çünkü en önemli seçimine gidiyoruz, biz de yol arkadaşımızı sağlıklı bir şekilde yanımızda görmek istiyoruz. Olanları ben de takip ettim, benim için de üzücü bir şey” diye konuştu.
“AĞLAYAN DOKTORLARIN OLDUĞUNU BİLİYORUM”
Hekimlerin özlük haklarının düzenlenmesi talebiyle greve gitmesi ile ilgili sorulan bir soru üzerine ise Pekcanlı, randevularda çok ciddi sıkıntılar yaşandığını ve Edirne’nin Keşan ilçesinde doktor bulunmadığını öne sürdü.
Pekcanlı; “Edirne merkezde hastane randevuları ilgili çok ciddi sıkıntılar var. Daha vahim olanı var. Keşan'da doktor bulmakta zorlanıyorlar. Ben böyle bir yapı görmedim. Orası iktidar partisi milletvekilinin de kendi ilçesi. Halen Edirne'den 2 günde bir doktor gidip geliyor. Ne kadar sağlıklı tedavi yapıyorlar, doktorların ailevi durumları var. Ben bir çok doktor biliyorum, çoluk çocuğunu burada bırakıyor ve gün içerisinde çocuğu okula bırakıp Keşan'a yetişmeye çalışıyor, sonra akşam geliyor. O doktorun yapacağı işten ne beklersiniz, aile yapısından ne beklersiniz? Şunun şurasında Edirne merkezden sonra en büyük ilçemiz Keşan ve orası İpsala ve Enez'in tamamına hizmet veriyor. Burada doğru düzgün bir sağlık yapısı yok, yıllardır tartışılıyor. Biz geçtiğimiz dönemde sağlık bakanı çıkartan bir iliz. Bir çok devlet hastanesi yapıldı, yepyeni binalar ama içerisine bakıyorsunuz doktor yok, alet edevat yok. Bugün Keşan'dan, Enez'den, İpsala'dan bir sürü insan Edirne merkeze geliyor ve doğal olarak buradaki sistem de tıkanıyor. İnanın Keşan, İpsala ve Enez bölgesi ağlanacak durumda. Sürekli çözüm bekliyoruz ama inanın burada Edirne'de bizzat görüştüğüm, ağlayan doktorların olduğunu biliyorum. Bu kadar zor şartlarda çalışıyorlar, üzücü bir şey” şeklinde konuştu.  (Haber-Fotoğraf: Ali KARAMAN)
 

Bu haber 247 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum