‘Haksızlığa uğrarsam otobüs yakarım’

Edirne Otogar İşletmecisi Mustafa Altunhan, illegal diye tabir ettiği kişilerin otogarda çığırtkanlık yaptığını ifade ederek, bu kişilerin biletsiz yolcu taşıdıklarını iddia etti.

‘Haksızlığa uğrarsam otobüs yakarım’

Edirne Otogar İşletmecisi Mustafa Altunhan, illegal diye tabir ettiği kişilerin otogarda çığırtkanlık yaptığını ifade ederek, bu kişilerin biletsiz yolcu taşıdıklarını iddia etti.

‘Haksızlığa uğrarsam otobüs yakarım’
11 Mayıs 2022 - 18:02

Haksızlığa uğradığını belirten Altunhan; “Bundan sonra daha çok haksızlığa uğrarsam, buna göz yumulursa daha önce yaptığım bir eylemi yapacağım. Bu memlekette dikkat çekmediğin zaman kimse senle ilgilenmiyor. Trafiğe kapalı kimsenin olmadığı yerde bir otobüsü ateşe vereceğim” diyerek otogarda yaşanan olayların çözülmesini talep etti.

Edirne Otogar İşletmecisi Mustafa Altunhan, Edirne Belediyesi tarafından Haziran Ayı’nda ihaleye çıkacak olan Edirne Otogarı ve otogarda yaşanan olaylar ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.
“ÇORLU VE SİLİVRİ BÖLGESİNİ ALIYOR AMA İSTANBUL’A YOLCU TAŞIYOR”
Edirne Otogarı’nın 10 yıllık ihale bedelinin masraflarla birlikte 40 milyon lirayı bulacağını ifade eden Altunhan, ETSO’dan sahte evrak aldığı iddia ettiği şahısların biletsiz yolcu taşıdığını öne sürdü. Altunhan;  “Pandemiden önce olsa bunu kaldırabilirdi ama şu anda kaldırmayacak. Edirne Ticaret Odası bir sicil onayladı. Sahte kontratla. Volkan Metro diye bu otogarda bir işletme yok. Bir de altında benim sahte imzam var. Mustafa Altunhan’ın imzasını sahte atacak kadar cüretkar bir çete. Bu bir çete olayıdır. Edirne Otogarının değeri neden düşüyor onu anlatacağım. Adam Ticaret Odası’ndan bunu tescil ettiriyor, gidiyor bir belge alıyor ondan sonra Edirne Otogarı’na giriyor haksız kazanç, haksız rekabet yapıyor. Çorlu ve Silivri bölgesini alıyor ama İstanbul’a yolcu taşıyor. Biletsiz. 7-8 tane illegal adam Edirneli yolcuları rahatsız ediyor” ifadelerini kullandı.
“İSTANBUL’A YOLCU TAŞIYAMAZLAR, YOLCU TAŞIYORLAR”
Edirne Otogarı’nın değerinin düştüğünü ifade eden Altunhan; “Otogarın değerinin düşmemesi için bu çetenin çökertilmesi lazım. Adamlar illegal bir şekilde peronlara girdiler. Benim olan yeri gasp edip orada faaliyet gösteriyorlar. İstanbul’a yolcu taşıyamazlar, yolcu taşıyorlar. Bunun sebebi de Edirne Ticaret Odası’nın verdiği sahte belgedir” şeklinde konuştu.
“BURADA HER DAKİKA SUÇ İŞLENİYOR”
Otogarda illegal olayların yaşandığını ve kameraların bunu kayıt altına aldığını ifade eden Altunhan, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Altunhan; “Benim Otogarın kameraları illegal çalışmaların hepsini kayıt ediyor. Savcılığa da suç duyurusunda bulundum. Burada her dakika suç işleniyor. Bu suçu işleyenleri Edirne’de kim koruyor? Ben Edirne çocuğuyum bana bu kadar sahip çıkılmıyor. Adam oradan buradan illegal adamları getirmiş perondan yolcu alıyor böyle bir dünya var mı? Diyeceğim ama Edirne’de varmış. Edirne şu anda garip bir halde. Bu olayı yetkililer niye aydınlatmıyor. Aylar oldu avazımın çıktığı kadar bağırıyorum belgeler sahte diye. Niye gidipte Ticaret Odası’nın ifadesi alınmıyor. Gel bakalım Mustafa Altunhan sen neden yalan söylüyorsun, bunlara iftira atıyorsun denilmiyor? Ben istiyorum ki beni çağırsınlar ‘Mustafa Altunhan Kos Koca adamsın, Kos Koca kurum Ticaret odası hakkında nasıl bunları söyleyebiliyorsun’ diye bana hesap sorulsun. Bana tazminat adam açılsın eğer yalan söylüyorsam.” dedi.
 
 
 
“HIZLI TREN GELDİKTEN SONRA BU OTOGAR MASRAFINI ÇIKARMAZ”
Otogarın değerinin düşmesinin sorumlusunun ETSO Başkanı Zıpkınkurt olduğunu öne süren Altunhan, şunları söyledi; “Otogarın değerini düşüren Edirne Ticaret Odası Başkanıdır. Çünkü hiç kimse buraya gelipte 20 milyona ihaleyi alıp, 20 milyonda masraf etmez. Bende vermem. Usuldendir ihaleye girip gelenlere hoş geldin diyeceğiz. Adet yerini bulsun diye birazda yükselteceğiz ondan sonra birisine diyeceğiz ki hayırlı uğurlu olsun. Ben açık sözlüyüm; benim işime gelmez, bu paralar burada kazanılmaz. 1-2 yıl sonrada hızlı tren geliyor, hızlı tren geldikten sonrada bu otogar masrafını çıkarmaz. Ne elektriğini, ne suyunu, ne de çalışanlarının masraflarını çıkarmaz.”
“BİR OTOBÜSÜ ATEŞE VERECEĞİM”
Dikkat çekmek amacıyla otobüs yakma eylemi gerçekleştireceğini ifade eden Altunhan; “Yıllardan beri bir tane çığırtkan, bir tane simsar çalıştırmadık. İnsanların burada rahat etmesi için elimizden geleni yaptık. Hatalarımız olmuş mudur? Hatasız kul olmaz. Çokta hatamız olmuş olabilir. Bundan sonra daha çok haksızlığa uğrarsam, buna göz yumulursa daha önce yaptığım bir eylemi yapacağım. Bu memlekette dikkat çekmediğin zaman kimse senle ilgilenmiyor. Trafiğe kapalı kimsenin olmadığı yerde bir otobüsü ateşe vereceğim” ifadelerini kullandı.
“İHALEYE BİREBİR GİRMEK İSTERİM”
Altunhan, ETSO Başkanı Zıpkınkurt’a Edirne Otogarı’nın ihalesine katılma çağrısında bulunarak; “Ben isterim ki, en büyük arzum isteğim. Ticaret Odası başkanı ünlü iş adamıyla bu ihaleye birebir girmek isterim. Er meydanı herkes görsün. Edirne halkı da görsün. Bekliyorum” şeklinde konuştu.  (Haber-Fotoğraf: Ali KARAMAN)
 

Bu haber 213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum