‘Hafif artış var ama karantina yok’

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal Kovid-19 ile ilgili olarak Edirne’de şu an karantinaya alınan hiçbir ilçe, mahalle olmadığını belirterek, “Normalleşme ile birlikte ülkenin tamamında olduğu gibi Edirne’de de vaka sayılarımızda çok hafif bir artma var” dedi. Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Ak parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve yönetimi Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti.

‘Hafif artış var ama karantina yok’

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal Kovid-19 ile ilgili olarak Edirne’de şu an karantinaya alınan hiçbir ilçe, mahalle olmadığını belirterek, “Normalleşme ile birlikte ülkenin tamamında olduğu gibi Edirne’de de vaka sayılarımızda çok hafif bir artma var” dedi. Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Ak parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve yönetimi Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti.

‘Hafif artış var ama karantina yok’
08 Ağustos 2020 - 11:29
Reklam

Edirne’ye gelecek her yatırımın, çakılacak her çivinin destekçisi olacağını söyleyen Ak Parti Edirne milletvekili Fatma Aksal, Demokrat Parti Edirne İl Başkanı sayın İbrahim Özyılmaz’la da Ankara’da görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Ankara’ya geldiklerinde kendilerini ziyaret ettikleirni belirten Aksal, “Çok memnun olduk bizi ziyaretinden, farklı partilerde siyaset yapabiliriz. Ama biz sonuçta hepimiz Edirne’ye hizmet için buradayız. Her zaman söylediğim gibi bugün de tekrarlıyorum. Edirne’ye gelecek her yatırımın, çakılacak her çivinin destekçisi olacağım. Başkanımla oturduk Edirne’yi konuştuk. Ve kendisine de ifade ettiğim gibi en kısa zaman da sizi ziyarete geliriz. Bildiğiniz gibi bir pandemi süreci yaşanıyor. Biraz uzak kaldık. Bu ziyaret onun için gecikti. Kısmet bugüneymiş,
birde bayram geçirdik. Bu arada geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum. Bayramlarda birliğimiz beraberliğimiz için bizim için çok çok önemli biraz buruk geçse de inşallah önümüzde ki yıl daha coskulu bayramlarımızı kutlarız. Sağlıklı ve sıhhatle kutlarız” şeklinde konuştu.
‘PANDEMİ SÜRESİNCE GERÇEKLEŞMEYEN ZİYARETİ YAPTIK’
                Demokrat Parti ziyaretinde konuşan Ak Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “Göreve geldiğimizden beri çok ziyaret etmek istedik. Ama pandemi süreci malum ondan önce göçmen krizi yaşadık. Bugüne nasipmiş yönetimiz deki arkadaşlar ile birlikte hem geçmiş bayramınızı kutlamak hem de vekilimiz ile birlikte ziyaret etmek istedik. Bizler de her zaman bekleriz” dedi.
                “EDİRNE’DE DE VAKA SAYILARIMIZDA ÇOK HAFİF BİR ARTMA VAR”
Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, gazetecilerden gelen soru üzerine son zamanlarda ülkemizde yaşanan Kovid-19 salgınında artışları değerlendirdi. Aksal, “sadece Türkiye ‘de değil tüm dünyada batığımız zaman Amerika’da vakaların arttığını, sıfırladık diyen Çin’de vakaların arttığını bütün dünya da önlemlerin gevşetilmesiyle birlikte bir artış var. Türkiye’de de tabi sonsuza kadar ülkeyi kilitleyemiyorsunuz. İnsanlar dışarıya çıkma ihtiyacı da hissediyor. Çalışmak, üretmek zorundayız. Normalleşme ile birlikte ülkenin tamamında olduğu gibi Edirne’de de vaka sayılarımızda çok hafif bir artma var. Biraz yüksek sayılarla başlamamıza rağmen Edirne bu süreci çok iyi götürdü. Ben burada ilk önce Edirnelilere teşekkür etmek istiyorum. Tabi ki valiliğimizin koordinasyonunda çok iyi bir çalışma yürütüldü. Ama sonuçta insan siz ne kadar kural koyarsanız koyun bunu uygulayacak olan insanlarımızdır. Gerçekten kurallara uydular. Çok ciddi bir şekilde mesafe, maske ve hijyene dikkat ettiler. Zaten bizim insanımız temizdir. Ancak bu süreçte daha fazla dikkat ettik. Ve bu süreci çok iyi götürdük. Çok uzun süre sıfır vakamız vardı. Ama Edirne tabi bir geçiş güzergahı sadece Edirne’den ibaret değil. Edirne balkanların bir parçası Avrupa’dan gelenler burada giderken gene Edirne’ye geliyorlar. Günde birkaç vaka görülüyor. Ama kesinlikle her şey kontrol altında. Edirne’de endişe edeceğimiz bir şey yok. Ama yine de dikkat etmek gerekiyor.  Her zaman söylüyoruz. Maske, mesafe, hijyen bu kurallara dikkat edersek. Çok endişe etmemizi gereken bir durum yok. Sosyal medya da yapılan açıklamalarda hastanelerin dolduğunu insanlara yer kalmadığı gibi haberler vardı. Sağlık bakanımızda bunu yalanladı. Hele hele Edirne’de yoğun bakım yatak sayımız. Yatan hasta sayımız pandemi öncesine göre daha düşük. Onun için Edirnelilerin endişelenmesine gerek yok. Ama lütfen tedbiri elden bırakmayalım, rahat olmayalım,panik yapmayalım” ifadelerini kullandı.
                “EDİRNE GENELİNDE BİRKAÇ APARTMANDA UYARI VAR”
                Edirne’de şu an karantinaya alınan hiçbir ilçe, mahalle olmadığını söyleyen Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “Ama tabii ki vaka görülen apartmanlarımızda karantina tavsiyesi oluyor. Edirne genelinde birkaç apartmanda uyarı var. İnsanlara dikkatli olması yönünde uyarılar yapılıyor. Ama ne Enez ilçemizde ne de başka bir ilçemizde karantinalık durum yoktur” şeklinde konuştu.
“VEKİLİMİZ DE BİZE İADEYİ ZİYARETTE BULUNDU”
Ankara gezisinde Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ı ziyaret ettiğini Aksal’ın da iadeyi ziyaret yaptığını söyleyen Demokrat parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, “18 Mart’ta Ankara’ya yapmış olduğum bir toplantı gezisi sonrası Edirneli vekillerimizi ziyaret ettik. Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın misafiri olduk. Bu seferde vekilimiz bize iadeyi ziyaret yaparak partimizi ziyaret de bulundular. Çok sevindik, çok teşekkür ederiz. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın temel atma töreninde yaptığı konuşmada söylediği gibi vekilimiz Edirne’nin vekili, bizim vekilimiz işte Edirnelilik bu, Edirneliysek hangi partiden olursak olalım. Mutlaka Edirne için yatırımlara katkı yapmak için hep birlikte çalışmalıyız” dedi.
(Haber- Fotoğraf: Umut IŞIK)
 

Bu haber 549 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum