Eğitim-İş Cumhuriyetin 97. Yılını kutladı

Eğitim- İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, Cumhuriyetin 97. Yılını kutlayarak, Atatürk'ün Cumhuriyetle yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacaklarını demokratik laik Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacaklarını belirtti.

Eğitim-İş Cumhuriyetin 97. Yılını kutladı

Eğitim- İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, Cumhuriyetin 97. Yılını kutlayarak, Atatürk'ün Cumhuriyetle yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacaklarını demokratik laik Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacaklarını belirtti.

Eğitim-İş Cumhuriyetin 97. Yılını kutladı
29 Ekim 2020 - 09:41

Eğitim-İş Edirne Şube binasında basına mensuplarına açıklama yapan Eğitim Şube Başkanı Zobar, Ulusun, Atatürk'ün önderliğinde büyük bir destan yazılarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilindiğini, en değerli varlığın Cumhuriyetin kurulduğunu söyledi.
 Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar,” Aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyet'in ilanının 97. Yıldönümünü, Cumhuriyetin öneminin bilinci ve kurucusuna duyduğumuz saygı ve sevgiyle kutluyoruz Cumhuriyet'le birlikte hanedan egemenliği yerine halk egemenliği, teokrasinin yerine laiklik, dikta rejimi yerine de demokrasi uygulamaya konulmuş, egemenlik kayıtsız koşulsuz Türk Ulus’una verilmiştir.” Şeklinde konuştu.  
“CUMHURİYETİMİZİ SONSUZA KADAR KORUYACAĞIZ”
Zobar, Atatürk'ün Cumhuriyet'le yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacaklarını demokratik laik Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacaklarını belirtti. Zobar, “Atatürk, ‘Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır’ sözüyle izlenmesi gereken yolu bizlere göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında hepimize görevler düşmektedir. Atatürk'ün izinden yürümeye, Cumhuriyet'i yaşatmaya ant içmiş, ilke ve devrimlerini, çağdaş yaşamı gönülden benimsemiş, Cumhuriyet'in sağladığı kazanımların bilincinde olan eğitim neferleri olarak Atatürk'ün Cumhuriyet'le yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacak, demokratik laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacağız. Atatürk'ün izinde gidecek, gericiliğe geçit vermeyecek, bu ülkenin yarınları olan evlatlarımızı Cumhuriyet'in koruyucuları olarak yetiştireceğiz!” Dedi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladıklarını, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla andıklarını belirten Zobar “Büyük Önderimiz Atatürk'ün eşsiz sözlerini bir kez daha anımsatıyoruz: ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz. ‘Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. “Bu duygular ve coşkuyla tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.” diye ifade etti. (Haber-Fotoğraf: Alp Togan BOLU)
 
 
 

Bu haber 1066 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum