EFOD’tan “Zamanı Durduranlar”  

Devecihan Kültür Merkezinde Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) bünyesinde Behiç Günalan Atölye Topluluğunun düzenlediği “Zamanı Durduranlar” adlı fotoğraf sergisi düzenlendi.  

EFOD’tan “Zamanı Durduranlar”  

Devecihan Kültür Merkezinde Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) bünyesinde Behiç Günalan Atölye Topluluğunun düzenlediği “Zamanı Durduranlar” adlı fotoğraf sergisi düzenlendi.  

EFOD’tan “Zamanı Durduranlar”  
10 Ocak 2020 - 00:12
Reklam

Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK
Devecihan Kültür Merkezin düzenlenen sergiye Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanırıkulu, Edirne Kültür Turizm İl Müdürü Kemal Soytürk, EFOD Başkanı Serdar İyiiz, Atölye Sorumlusu Behiç Günalan, EFOD Üyeleri ve davetliler katıldı.
Açılış konuşmalarını yapan EFOD Başkanı Serdar İyiiz, “bir EFOD sergisinde birlikteyiz. Bugün ki sergimiz Behiç Günalan Zamanı Durduranlar adlı atölyesinin aynı isimli sergisinden oluşuyor. Geçen yıl başlayan yaklaşık 10 ay kadar süren bir fotoğraf maratonunda çekilmiş fotoğraflardan oluşuyor. Ben bu sergide emeği geçen arkadaşlarımı ve onları yönlendiren Behiç Günalan hocama teşekkür ediyorum. Bize bu sergi salonunu açan gündemde olmayan eksiklikleri olmamasına rağmen onları gideren kültür müdürümüz Kemal Soytürk’e çok teşekkür ediyorum. Kokteyl için Edirne belediye başkanlığına desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
“EFOD’UN  7 BİNDEN FAZLA ÖDÜLÜ VAR”
Açılış konuşmasının ardından konuşmasını yapan Edirne Belediye Başkan Yard. Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne’nin çok önemli gerçekten değerli bir markası ve sanatseverlerin bir arada olduğu EFOD çok kıymetli bir değerimiz. O kadar güzel şeyler yaptılar ki Behiç bey, Serdar bey ve diğer bütün fotoğraf üstadları Edirne ciddi bir EFOD’la marka oldu. Dünyada ödüller aldığını biliyorum. İnanılmaz bir rakam EFOD’un  7 binden fazla ödülü var. Fotoğraf anı yakalamak biliyorsunuz Behiç abi’de zamanı durdurmuş atölyesindeki sevgili sanatçılarımızla ben teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
“SANATI VE SANATÇIYI SEVİYORUZ”
EFOD sergisi ev sahipliği yapan Kültür Turizm İl Müdürü Kemal Soytürk, “Edirne tarih, kültür, turizm kenti bizde bugün burada çok kıymetli bir sivil toplum kuruluşu olan EFOD’a ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Burası bir sanat atölyesi dolayısıyla Behiç Günalan hocamın Zamanı Durduranlar atölyesinin sergisini burada size ev sahipliği yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Sanatı ve sanatçıyı seviyoruz. Buralar hepimizin yeri hepimizin burada sanat icra edecekleri alanlar her zaman sizi buralarda ağırlamaktan bu tür sergileri sizlere açmaktan onu duyuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.  
 
Atölye sorumlusu Behiç Günalan, “herkese geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu salona gelerek bizleri yalnız bırakmayan yanımızda yer alarak bizi desteklediğiniz için gerçekten teşekkür ederiz” dedi.
 
EFOD Başkanı Serdar İyiiz ve Atölye Sorumlusu Behiç Günalan tarafından fotoğraf sanatçılarına sertifikaları verildi. Sergide fotoğrafları olan ve sertifika alan sanatçılar Binnur Büyükşimşek, Emrah Ülke, Emre Daşdemir, Mine Engin, Müslüm Karadağ, Nurşen Paşa, Silan Çellik, Tuba Şenerler, Tuğba Yılmaz Daşdemir, Tülin Azapağası 10 sanatçının fotoğrafları sergilendi.
 

Bu haber 506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum