Edirnespor altyapıdaki gençlerden umutlu

Edirne belediyesi PAŞ Edirnespor Başkanı Savaş Üner ve Futbol Şube Sorumlusu Yavuz Arslan, ilerleyen dönemlerde altyapıdan daha fazla futbolcuyu A takıma çıkarmak istediklerini söyledi. 

Edirnespor altyapıdaki gençlerden umutlu

Edirne belediyesi PAŞ Edirnespor Başkanı Savaş Üner ve Futbol Şube Sorumlusu Yavuz Arslan, ilerleyen dönemlerde altyapıdan daha fazla futbolcuyu A takıma çıkarmak istediklerini söyledi. 

Edirnespor altyapıdaki gençlerden umutlu
18 Haziran 2021 - 09:05

Başkan Üner, “Her zaman istediğimiz ve her zaman beklediğimiz şey öncelikle bu takımın profesyonel olmasıydı. Biz bunu iki sene önce başardık, profesyonel ligde ikinci senemiz 18 yıl aradan sonra. Altyapıya ağırlığımızı vereceğiz.” Dedi. Futbol Şube Sorumlusu Arslan ise ilerleyen dönemlerde Edirnespor’u altyapıdaki gençlere emanet etmek isteklerini belirtti.
Edirne belediyesi PAŞ Edirnespor Başkanı Savaş Üner, U15 turnuvasında 3’üncü olan Edirnespor’un gençlerini tebrik ederek, altyapıya daha fazla ağırlık vereceklerini vurguladı. A takıma altyapıdan en az 6-7 tane futbolcu çıkması gerektiğini söyleyen Üner, “ “Genç kardeşlerimiz iki gün önce bodrumda bir turnuvaya katıldılar. Çünkü genç kardeşlerimiz geçen sene pandemiden dolayı hiç futbol oynamadı. Bizde kardeşlerimizi hocalarımızın sözüyle bodrumdaki turnuvaya yolladık, orada güzel performans sergilediler. Bizleri mutlu ettiler. Biz zaten kupa gibi bir şey beklemiyorduk önemli olan çocuklarımızın orada maç yapmasıydı. Bizi daha da onurlandırdılar oradan 3’üncü olarak geldiler. Başta yöneticimiz Yalçın Günal kendisi bizim altyapı sorumlumuz, başkan yardımcımız onun nezlinde Hasan hocamız, Erdal hocamız, Şerafettin hocamız hepsi sağ olsunlar güzel şekilde başarılı bir şekilde bitirdiler. Hepsinin emeğine sağlık hepsini yürekten kutluyorum. Yavuz arkadaşımızın da bahsettiği gibi bizim zaten her zaman istediğimiz ve her zaman beklediğimiz şey öncelikle bu takımın profesyonel olmasıydı. Biz bunu iki sene önce başardık, profesyonel ligde ikinci senemiz 18 yıl aradan sonra. Altyapıya ağırlığımızı vereceğimizi her yerde konuşuyoruz. Bu işin profesyonellik aşamasında bu liglerde kalabilmen için ne olursa olsun bu takımda 6-7 tane Edirneli ve ya Trakya’daki çocuklardan oluşması lazım ki mali bütçelerin biraz daha düşük olması gerekiyor. Yetenekli kardeşlerimiz var. Biz altyapı hocalarımıza talimatı verdik onlar inandıkları kimler varsa hepsinin daha çok üstüne düşüyorlar. Geçen sene biz 2-3 kardeşimizi A takıma almıştık hatta Efe diye bir kardeşimiz var 5 gol 3 Asistlik bir performans sergilemişti kendisi DSİ spordan bize gelmişti. Benimde çocukluk arkadaşımın evladı. Yetenekli geleceği olan kendisine bakarsa forvet olabilecek Edirnespor’u ileri de forvet hattında taşıyacak bir kardeşim olacak diye ümit ediyorum. Sadece Efeyi örnek olarak verdim bütün genç sporcular için geçerli söylediklerim. “ şeklinde konuştu.
“HOCAMIZLA DEVAM EDECEĞİZ”
Mevcut teknik direktörle yola devam etmek istediklerini söyleyen başkan Üner, ilerleyen günlerde hocayla görüşme gerçekleştireceğini belirtti. Üner, “Önümüzdeki sene A takım hocamızla beraber önümüzdeki hafta Cavit hocamız çağıracağız. Öncelikle onunla görüşeceğiz benim düşüncem Cavit hocamızla devam edeceğiz gibi duruyor. Ama tabii ki bu iş karşılıklı olacak o yüzden biz hocamızdan memnunuz hocamızla devam etmek istiyoruz. Bu işlerde mali konularda var belki onun mutlu olmadığı konular olabilir. Hocamızla karşılıklı oturup inşallah önümüzdeki sene için hazırlıklara başlayarak yeni sezona start vermeye başlayacağız.”
“AĞALARIN AĞASI SEYFETTİN AĞA”
Sponsorluk için Kırkpınar’ın efsane ağası Seyfettin Selim’le anlaştıklarını söyleyen Üner, desteklerinden dolayı ağa Selim’e teşekkür etti. Üner, “Ağaların ağası Seyfettin ağa benim çok sevdiğim bir abim geçen senede bizlere destek oldu. Geçen sene Arnavutköy maçında ‘başkanım sen bu işin başında olduğun sürece yönetici kardeşlerde seninle beraber yönetimini değiştirmediğin sürece ben senin yanındayım her zaman, daha da iyi destek olacağım’ dedi. Sağ olsun ben kendisiyle sürekli görüşüyorum. İstanbul’da ofiste görüşmeleri yaptık belediye başkanımız Recep Gürkan’da bu işte sağ olsun çok emeği var. Sonuçta biz onunla beraberiz onun söylediği doğrultularda gidiyoruz. Biz de ağamızla gittik görüşmeleri yaptık. Ağamız sağ olsun Edirne’ye kreş yaparak kalıcı bir eser bırakıyor. Görüşmemizde sponsorlukta neler yapılabileceği konuşuldu. Ağamız açıklamalarında Edirnespor’u en az 2. Lig’de ve ya 1. Lig’de görmek istiyoruz dedi. Bizim ekibimizdeki futbol bilgisine güveniyor. Belediye başkanımızla da görüşeceğiz, sonuçta belediye olarakta destek olacağız. Ağa, iddia gelirleri, yönetim, inşallah seyircimize kavuşuruz en önemli şey bu zaten. 18 yıl aradan sonra profesyonel olduk seyircimize kendimizi izlettiremedik. Onun haricinde sosyal medyalarımızda bile yayınlayamadık yasaktı çünkü. Bu sene inşallah o sıkıntıları yaşamayız. Güzel bir takım kurarak Edirne’ye yakışan bir şekilde güzel bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Bu hafta toplantımızı yapıp hemen startı vereceğiz.” İfadelerini kullandı.
“EDİRNESPOR’U GENÇLERE EMANET EDECEĞİZ”
Edirnespor Futbol Şube Sorumlusu Yavuz Arslan, altyapı konusunda geç kaldıklarını söyleyerek, altyapıda oynayan oyuncuları A takıma monte etmek istediklerini vurguladı. Arslan, “Aslında biz altyapı için geç kaldık daha önce önem vermemiz lazımdı ama yıllardan beri Bölgesel Amatör Lig (BAL)’inin vermiş olduğu bir yarışa girdik. İlk yapmamız gereken altyapıya önem vermek, altyapı organize etmemiz lazım, altyapıda çok değerli hocalarımız var. Onlara daha fazla nasıl katkı sağlamamız gerekiyor onları çözmemiz lazım. Her yaş gurubunda takım çıkarmamız gerekiyor. Geçen sene pandemiden dolayı oynanmayan bir akademi ligi var. Bu çocuklar buralarda kendilerini gösterecekler, daha fazla maç yapacaklar. Benim şahsi olarak ilk düşüncem altyapı hemen kolları sıvamamız lazım. Profesyonel takımdan bana göre altyapı daha önemli. Ben de Edirnespor altyapısında yıllarca oynadım o zamanlar yıldız, amatör, genç takım her branşta takımlar vardı. Altyapıdaki oyuncaları daha fazla A takıma monte etmeye çalışacağız, daha fazla antrenmanlara yönlendireceğiz. Hayırlısıyla hocalarımızı belirleyelim hocamızla da bunu konuşacağız. Altyapı hocaları ile A takımı hocası arasında mutlaka bir bağ olacak. Altyapı hocalarımız çok istekli bu sene bir başlangıç gibi düşünelim ama bundan sonraki senelerde olabildiğince altyapıdan futbolcu A takımın kadrosunda kendine yer bulacak. Dışarıdan her sene yapılan transferlerle olmaz. Bir iki sene içersinde inşallah olur bu takımın yarısı Edirnespor’un altyapısından yetişenlerle olsun. Hem ekonomik açıdan hem Edirneli gençlerin takıma sahip çıkması bu işi benimsemesi açısından Edirnespor ilerleyen dönemlerde gençlere emanet diyeceğiz. Hayırlısıyla bu sene bir başlangıç, birkaç sene sonra bu düzen tamamen oturacak.” Açıklamasında bulundu.   (Haber-Fotoğraf: Ali KARAMAN)
 
 

Bu haber 491 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum