‘Edirne yeni bir siyaset anlayışıyla tanışacak’

DEVA Partisi Edirne İl Başkanlığı yeni binasına kavuştu. DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda, yeni açılan parti binasını ve il yönetimini yaptığı basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.

 ‘Edirne yeni bir siyaset anlayışıyla tanışacak’

DEVA Partisi Edirne İl Başkanlığı yeni binasına kavuştu. DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda, yeni açılan parti binasını ve il yönetimini yaptığı basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.

 ‘Edirne yeni bir siyaset anlayışıyla tanışacak’
23 Ekim 2020 - 09:58

DEVA Partisi İl Başkanı Arda, Bu binayı hem Edirne siyasetine hem de Edirnelilere kazandırdık. Çünkü önümüzdeki süreçte de göreceksiniz bu bina sadece Deva Partisine ait olmayacak. . Biz bu binayı sadece Deva Partisi etkinlikleri için değil önümüzdeki süreçte göreceksiniz Edirne yeni bir siyaset anlayışıyla tanışacak.” Dedi.
Yeni açılan parti binasının düzenlemesinin bitmesinin ardından hem parti binasını hem de il yönetimini kamuoyuna tanıtmak için düzenlediği basın toplantısında konuşan Demokratik ve Atılım (DEVA) Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda,  göreve gelmeden önce 1 buçuk ay gibi bir süre düşündükten sonra kabul ettiğini söyledi. DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Arda, “Ben bu görevi kabul etmeden önce 1 buçuk ay kadar bekledim kolay kabul etmedim. Bunun sebebi kendimi ağırdan satmak ya da nazlanmak değil sakın yanlış anlaşılmasın. Ben bu görevi layıkıyla yapabilir miyim? Ben buna hazır mıyım? Şuan ki kariyer planlamam buna hazır mı? Diye düşündüm. Kabul ettikten sonra muhteşem bir huzur buldum. Yaklaşık 3 aydır çok az uyku uyuduk.  Güzel şeyler yapabilmek, gerçekten çok güzel bir duygu. Belki bazı şeyler çok güçlü gözüküyor olabilir. Ama ben ne zaman bu yola çıktım gördüm ki haklı olmanın da müthiş bir gücü var. Haklıysanız eğer herkes sizi dinliyor. Basın yoluyla sesiniz kesilse dahi insanların kulağına fısıldadık onlar diğerlerinin kulaklarına fısıldadı. Yani açıkça şöyle belirteyim. Bizim sesimizi duyurmamız için birçok televizyon ve gazeteye ihtiyacımız yok. Biz buradan fısıldayacağız. Biz sadece kendi derdimizi anlatacağız. Edirne’miz için konuşacağız. Ülkemiz için konuşacağız.” Şeklinde konuştu.
“EDİRNE YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞLA TANIŞACAK”
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Arda, DEVA Partisi Edirne İl Başkanlığı binasının sadece parti binası olarak değil, Edirne halkının kullanabileceği bir bina olarak tasarladıklarını söyledi. İl Başkanı Arda, “8 Temmuz 2020 akşamı başlayan bir süreç. Sayın Ali Babacan’dan yetki belgemi aldım. Oluşturduğumuz kurucu heyetimizle birlikte o gece Edirne’ye döndük. 9 Temmuz günü gerek hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ederek, gerek hazırlıklarımıza başlayarak bir süreç başladı. Bu süreçte yaklaşık 3 ayı geride bırakmış bulunuyoruz. Baya mesafe kat ettik. Öncelikle oluşturduğumuz parti binasını ayağa kaldırdık. Burası neredeyse içinde 15 senedir yaşam olmayan iyi durumda olmayan bir binaydı. Bu binayı hem Edirne siyasetine hem de Edirnelilere kazandırdık. Çünkü önümüzdeki süreçte de göreceksiniz bu bina sadece Deva Partisine ait olmayacak. Lokasyonuna ve konumuna çok önem verdim. Özellikle burayı istedim. Çok daha kolay bir il başkanlığı binası tesis etmemiz hem maddi hem manevi anlamda daha kolaydı. Siyasete atıldığım ilk günden beri siyasi partilerin binalarının merkezde olması gerektiğini, şehrin kalbinde olup her yere yürüme mesafesinde olması gerektiğine inandım. Biz bu binayı sadece Deva Partisi etkinlikleri için değil önümüzdeki süreçte göreceksiniz Edirne yeni bir siyaset anlayışla tanışacak.” Dedi.
“EN HIZLI HAZIRLANAN 10’UNCU İLİZ”
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Arda, Edirne’nin genç ve yeni nesil bir siyaset anlayışıyla tanışacağını söyledi. İl Başkanı Arda, Edirne genç ve yeni nesil bir siyaset anlayışı ile tanışacak. Bugün geldiğimiz noktada DEVA Partisi Edirne İl Başkanlığı 1’nci İl kongresini, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla 27 Ekim 2020 Salı günü saat 15.00’da Lalezar Restoran’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de yaklaşık 81 vilayetten Türkiye’de il kongresini gerçekleştirebilen ve en hızlı hazırlanan 10’uncu iliz. Bizden çok önce atamaları yapılanlar vardı ama biz ona rağmen çok hızlı bir şekilde örgütlendik. Daha önceki tecrübelerimizi aktardık. Kurucu heyetimizin, gönüllülerin heyecanını buna dahil ettik ve hazır olduk.” İfadelerini kullandı.
“BU YOLA HERKESİN ÇIKMASI MÜMKÜN DEĞİL”
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Arda, partide toplumun her kesiminden insan olduğunu belirtti. İl Başkanı Arda, “Buradaki arkadaşlarımın çıktıkları bu yola herkesin çıkması mümkün değil. Bu yola ancak kendine çok güvenen insanlar çıkabilir. Burada bu masanın etrafındaki insanlar ve Salı günü açıklanacak olan İl yönetim kurulumuzdaki herkes tertemizdir. İçlerinde bir tane devlet ihalesiyle nemalanan yok. İçlerinde bir tane terör örgütüyle ufacık bir ilgisi olan yok. İçlerinde ahlaki bir zaafı olan hiç kimse yok. Özellikle bu konuda çok hassasiyet gösterdik. En önemlisi de dürüstlük dedik. Bu yönetimleri yaparken iki tane kriter koyduk. İyi insan olsun, işinde iyi olsun başka bir kriterimiz olmadı. Her hangi bir siyasi partiden bize gelebilirler zaten açıkladığımızda il yönetim kurulumuzu göreceksiniz. Toplumun her kesiminden insanlar var. Profesör doktorda var, esnafta var, çiftçide var, her kesimden insan var. Her soruya ve eleştiriye açığım. Önümüzdeki dönemde Edirne ve bölge siyaseti için elimden geleni yapacağım. Sizlerin de desteğini bekliyoruz. Biz burada politika üreteceğiz. Kayıkçı kavgası yapmayacağız.” Dedi.  
DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı görevini üstlenen Gürkan Kılıçlıgil siyasete ilk defa Deva Partisi ile başladığını belirtti. Kılıçlıgil, “Kerem Başkan ile okul arkadaşıyız. Daha önce hiç siyasi tecrübem yok. İlk defa Deva Partisi’nde siyasetle tanıştım. Aslında hepimizin dertleri ortak, bu ülkenin yanlış yönetildiğini düşünüyoruz ve bir alternatif üretmeye çalışıyoruz. Ve siyaseti de özellikle toplumdaki yozlaşma insanlıktan çıkmadan yeni nesil bir siyaset yapacağız. Edirne’nin sorunları ile ilgili çözümlerimiz var. Önümüzdeki zamanda bunlarla ilgili de konuşacağız.” İfadelerini kullandı.  
Kurucu Heyet Üyesi Enes Bulut da 21’inci yüzyıl dinamiklerine uygun bir siyaset anlayışıyla çalışacaklarını dile getirdi.
Kurucu Heyet Üyesi Egemen Aydın da iyi şeyler yapabilmek için DEVA Partisi’nde olduğunu partinin Edirne ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi.
Kurucu Heyet Üyesi Emrah Tosunoğlu da hayalinin bağımsız mahkemelerde adalet dağıtmak olduğunu dile getirdi. Tosunoğlu, “Daha önce siyasi hiçbir partide görev almadım. Hayalim bağımsız mahkemelerde adalet dağıtmaktı. Hukukun işlemediğini düşündüğüm için yeni bir oluşumun içerisinde yer alarak bunları düzeltmek için buradayım. Bu yolda ilerlemek için elimden geleni yapmaya karar verdim. DEVA Partisi’nin çözüm odaklı yaklaşımı nedeniyle buradayız.” Dedi. (Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK)
 

Bu haber 1397 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum