Edirne’ye 4 yeni ambulans

Edirne Valisi Ekrem Canalp, ambulansların teslim töreninde, “Sağlık personelimizin hepsine minnettarız. Canla, başla, büyük fedakarlıklarla çalışıyorlar. Sağlık çalışanlarımızı her adımda desteklememiz lazım.” Dedi. Edirne Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından İl Sağlık Müdürlüğünce kullanılmak üzere 4'ü ambulans 19 araç, ekiplerin hizmetine sunuldu.

Edirne’ye 4 yeni ambulans

Edirne Valisi Ekrem Canalp, ambulansların teslim töreninde, “Sağlık personelimizin hepsine minnettarız. Canla, başla, büyük fedakarlıklarla çalışıyorlar. Sağlık çalışanlarımızı her adımda desteklememiz lazım.” Dedi. Edirne Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından İl Sağlık Müdürlüğünce kullanılmak üzere 4'ü ambulans 19 araç, ekiplerin hizmetine sunuldu.

Edirne’ye 4 yeni ambulans
05 Nisan 2021 - 10:19

Edirne Valiliği’nde yapılan törenle araçlar teslim edildi. Programda konuşan Vali Ekrem Canalp, 112 istasyonlarının sayısal olarak artışı ve yeni ambulanslarla bu hizmetlerin de destekleniyor olması vatandaş memnuniyeti açısından önemli bir adım olduğunu söyledi. Canalp, 3 adet 112 Sağlık İstasyonu’nu da faaliyete geçireceklerini sözlerine ekledi.
 
                Edirne Valiliği Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen törende sağlık ekiplerince kullanılmak üzere 4 adet ambulans ve toplamda 19 yeni araç Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi. Gerçekleştirilen törende açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Ekrem Canalp,Türkiye’de sağlık alanında” Sağlıkta dönüşüm” adı altında bir reform uygulamaya konulduğunu söyledi.
                Canalp, “2000’li yılların başlangıcıyla beraber Türkiye’de sağlık alanında” Sağlıkta dönüşüm” adı altında bir reform uygulamaya konuldu. Bu reform programıyla birlikte Türkiye’de öncelikle temel bir hedef belirlendi. Bu hedef, olabildiği kadar yüksek düzeyde sağlık hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini sağlamak. Memnuniyeti sağlayabilmek için, yapılması gerekenler adım adım yürürlüğe konuldu. SSK hastanelerimiz dönüştürüldü. Devlet hastanelerinin de imkanları iyileştirildi. Bunların ötesinde var olan hastanelere ilimizde de örneklerini gördüğümüz üzere yeni hastaneler eklendi. Bu dönüşüm devam ediyor. Yeni uygulamalar ve desteklerle de devam edecek. Edirne’mizde de baktığımızda ilçelerimizde de olmak üzere nitelikli sağlık tesislerine kavuşmuş durumdadır. İnşallah bu yıl da Uzunköprü Devlet Hastanemizi şuanda temelleri atıldı, müteahhit çalışmasını sürdürüyor. Bu senenin sonunda da belli bir aşamaya gelecek ve önümüzdeki yıl içerisinde hastanemizi açmış olacağız.” Dedi.
“3 ADET 112 SAĞLIK İSTASYONU’NU FAALİYETE GEÇECEK”
                Vali Canalp, 3 adet 112 Sağlık İstasyonu’nu faaliyete geçireceklerini söyledi.
                Canalp, “Bunların dışında 3 adet yeni 112 sağlık istasyonumuzu Edirne’de faaliyete geçireceğiz. Bu istasyonlardan bir tanesi ilimizin merkezinde faaliyet gösteriyor olacak. Bir tanesi Keşan’da diğeri Uzunköprü ilçemizde faaliyete başlayacak. Burada görmüş olduğumuz 4 ambulansın faaliyete geçmesi ve 3 adet yeni istasyonun faaliyete geçmesiyle birlikte sağlık hizmetlerinde vatandaşların memnuniyetini arttırmaya yönelik adımımızı atmış olacağız. Çünkü acil sağlık hizmetlerinin, genel olarak bakıldığında temel bir kıssası vardır. O da “vakaya ulaşma zamanı” dır. Vakaya ne kadar erken süreçte ulaşabilirseniz kurtarabileceğiniz insanların sayısı o kadar fazla olur. Hem 112 istasyonlarımızın sayısal olarak artışı ve yeni ambulanslarla bu hizmetlerin de destekleniyor olması vatandaş memnuniyetimizi arttıracak önemli bir adımdır. Tabii ki sağlık çalışanlarımızı her adımda desteklememiz lazım. Burada 4 adet ambulansın dışında 4 aydan beridir Edirne Valiliği olarak 15 adet araç kiraladık, şoförlü araç hizmetini de sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunduk. Sağlık personelimizin hepsine minnettarız. Canla, başla, büyük fedakarlıklarla çalışıyorlar. Onlar bu hizmeti yürütürken onlara verilecek bu şekildeki destekler de çok değerli oluyor. Kaliteli bir filyasyon hizmeti gerçekleşiyor olmamızda bu türdeki araçların ve donanımların net bir katkısı var. Biz sağlık hizmetimizi iyileştiriyoruz. Yeni sağlık tesisleri, hastaneler kuruyor, araç ve gereçleri, malzemelerimizi sürekli yeniliyoruz. Hiçbir şekilde eski araçlarla eski donanım malzemeleriyle sağlık hizmeti verdirmiyoruz. Vatandaşımızın hak ettiği kaliteli hizmeti gerçekleştirebilmek için her türlü tedbiri alıyoruz. Sağlık hizmetlerinden vatandaşların memnuniyeti gün gün artıyor. Bizi güçlü kılan şey; hastane binalarımız, yeni donanım malzemelerimizin ve yeni araçlarımızın yanı sıra memnuniyetin bu kadar yüksek olmasının en temel sebebi sağlık çalışanlarımızın bu kadar fedakarca çalışmasıdır. O’nlar iyi bir motivasyonla, fedakarlıklarla çalıştıkları içindir ki, bugün dünyada pandemi sürecinde pek çok gelişmiş ülkelerin sağlık hizmetlerinin sağladığı hizmetlerden çok daha kalitelisini vatandaşlarımıza sağlamış oldular. Hizmete sunmuş olduğumuz bu yeni araçların Edirne’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
                Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Edirne Valisi Ekrem Canalp, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Jandarma Komutanı Albay Abdulkadir Seri, Edirne İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan ve İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ambulanslara bindi ve araçları çalıştırdı. Törenin ardından ekiplere teslim edilen araçlar görev bölgelerine hizmet için yerini aldı. (Haber-Fotoğraf: Umut IŞIK)
 

Bu haber 311 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum