DP’de gençlik kolları Karademir’e emanet

Demokrat Parti Edirne İl teşkilatına üye katılımı gerçekleşti. Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, partiye üye olan Seyhan Karademir partiye katılımını yaparak rozetini takttı. Partiye yeni üye olan Karademir Demokrat Parti Edirne Gençlik Kolu Başkanı oldu.

DP’de gençlik kolları Karademir’e emanet

Demokrat Parti Edirne İl teşkilatına üye katılımı gerçekleşti. Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, partiye üye olan Seyhan Karademir partiye katılımını yaparak rozetini takttı. Partiye yeni üye olan Karademir Demokrat Parti Edirne Gençlik Kolu Başkanı oldu.

DP’de gençlik kolları Karademir’e emanet
28 Nisan 2021 - 10:11

Edirne Demokrat Parti İl binasında üye katılımı gerçekleşti. İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, Partiye üye olan Seyhan Karademir’e rozetini taktı.
Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, Partiye üye olan Seyhan Karademir gençlik kolu başkanı olduğunu belirterek, “Genç kardeşimiz Seyhan Karademir Hanım partimize geldi ve kayıt olmak istiyorum dedi. Benim de çok hoşuma gitti partiye kayıt olmak istiyorum deyince başka partilere baktın mı düşünerek mi karar verdin, dedim. Ben bütün partilere baktım ancak Demokrat Parti kadınlara yönelik çok fazla teveccüh gösterdiğini gördüm. Genç kardeşimizin kaydını yaptık.Aynı zamanda gençlik kolumuzu genişletmek için kendisini gençlik kolu başkanı olarak atamasını yapalım dedik.” İfadelerine yer verdi.
‘SADECE SOĞANLA GÜN GEÇER Mİ ONU DA BİLEMİYORUM’
 Esnafın düşünülmesi gerektiğini belirten Özyılmaz, “Bugün küçük esnaf kötünün de kötüsü oldu. Günü birlik çalışan kardeşlerimiz var. Bunlar ne yapacaklar. 17 gün evden dışarı çıkamayacak. Devletimizin çok fazla bir takviyesi yok. Bazı yerlerde bol bol patates ve soğan dağıttılar. Edirne’de kilere değdi mi değme dimi onu da bilmiyoruz. Kapanıp sadece soğanla gün geçer mi onu da bilemiyorum.” Sözle
Özyılmaz, kapanma yapılırken vatandaşın düşünülmesi gerektiğini ifade ederek, “Küçük esnafımız ve insanımız çok büyük zorluklar içerisinde bugüne kadar geldi. Biz kapanmaya da karşı değiliz. Kapanmanın tam olarak yapılmasını her zaman söyledik. Kapanama yapılırken de vatandaşımızı da düşünerek, hiçbir geliri olamayan vatandaşlarımıza bir katkıda bulunarak, dükkan kirası olan işletmeler o kiralarını nasıl karşılayacaklar bunların hesapları iyi yapılarak ekonomik açıdan çeşitli şekillerde destekleyerek yapmamız lazım. Muhalefet partileri olarak bize sadece söylemek düşüyor.” Şeklinde konuştu.
Demokrat Partinin köklü bir parti olduğunu ifade eden Özyılmaz, “Demokrat Parti 1946 yılında kurulmuş olup 10 yıl iktidar olmuş 1960 darbesi sonrası bu parti kapandığından dolayı Adalet Partisi olarak çıkmış. Adalet Partiside 1980 yılında darbe görmüş onun akabinde Doğru Yol Partisi olarak, Anavatan Partisi olarak devam etmiş. 2007 yılında Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi bir araya gelerek tekrar başa kendi köküne Demokrat Partiye dönmüştür. Ben Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisinde siyaset yaptım.” Diye konuştu.
Özyılmaz, Kadir günü lokma dağıtımı gerçekleştirmek istediklerini, gelen kapanma ile faaliyetlerin durdurulduğunu lokma dağıtımın gerçekleştirilemeyeceğini söyledi.
‘CUMHURİYET KADINI OLARAK KENDİMİ EN YAKIN PARTİ’
Üye olan Seyhan Karademir kendisine en yakın partinin Demokrat Parti olduğunu söyledi Karademir, “Siyasete meraklıyım bu yüzden araştırma yapıyordum. Cumhuriyet kadını olarak kendimi en yakın partinin Demokrat Parti olduğuna karar verdim. İlerleyen günlerde inşallah genç katılımcılar ile daha fazla birlikte olup bu yolda daha güvenli ve ihtisarlı bir şekilde ilerleyeceğimizi düşünüyorum.” Sözlerine yer verdi.(Haber-Fotoğraf: Alp Togan BOLU)
 

Bu haber 297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum